Penzion Eliška Lipno

Podrobnosti

Rodinný penzion Eliška Lipno, nacházející se na břehu jezera Lipno na Šumavě, nabízí pohodové ubytování pro rodiny s dětmi, akční sportovce, rybáře nebo pouze ty, co vyhledávají klid a relaxaci, aby unikli od ruchu hlučných měst. Ideální poloha penzionu nadchne všechny ty, co si užívají výlety po okolí, cykloturistiku, pěší turistiku, krátké procházky, stejně tak i zimní sporty, jako je lyžování, bruslení, sáňkování, bobování či běžkaření. 

Magická Šumava je každoročním lákadlem tisíců turistů nejen z řad České republiky, ale hojné zastoupení mají i cizinci, kteří touží vidět a poznávat krásu Jižních Čech. Panenská příroda, ticho, šumavské lesy vybízí k relaxaci a opětovnému načerpání energie. Krásné turistické stezky napříč národním parkem jako je např. Medvědí stezka nebo Plešné jezero osloví starší i mladší generace.

Penzion Eliška Lipno se snaží o své hosty pečovat v kruhu své rodiny a nabízet jim to nejlepší. Vstřícný personál poradí, kam na výlet dle preferencí toho kterého hosta, vytyčí body, které na jihu Čech by se neměly opomenout navštívit kromě národního parku Šumava - např. státní zámek Hluboká nad Vltavou, Zoo Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, Vítkův Hrádek, Dívčí kámen, atd. Restaurace penzionu slouží pouze hostům a snaží se jim nabízet jen to nejkvalitnější z bio potravin od lokálních dodavatelů. Pravou jihočeskou kuchyni z místních surovin, bylinek, zeleniny a ovoce z vlastní zahrádky, lesních plodů ze šumavských lesů si zamiluje každý host.

Krásná soukromá pláž s možností grilování a opékání špekáčků či jiných gastronomických pochutin zajistí perfektní nerušené koupání, relax, pohodu, žádný stres. Děti se určitě zabaví na prolejzačkách, pískovišti, s míčovými a deskovými hrami, zatímco rodiče budou odpočívat a užívat si  čistý čerstvý vzduch. Na břehu jezera je k dispozici loďka pro ty, kteří by rádi vyrazili na ryby nebo si by se chtěli podívat dál po břehu jezera.

Svoje místo zde mají i rybáři, kteří jsou velmi vítáni. Klidné prostředí jim zaručí skvělé úlovky, které si můžou nechat hned v restauraci penzionu připravit dle svých chutí. 

Nedaleký Ski Areál Lipno zaujme jak sportovní nadšence, tak i ty, kteří touží po adrenalinu, stejně tak výletníky. Velmi oblíbeným šumavským bodem, který se dá celoročně navštívit, je Stezka korunami stromů - ohromná dřevěná stavba, která své návštěvníky dovede až nad koruny stromů a člověk se tak může kochat jak v letní, ale i zimní sezóně krásnými panoramaty národního parku.

Pro ty, co nejsou příznivci 4kolových vozidel, je penzion Eliška Lipno výbornou lokací, protože hned u penzionu se nachází vlaková zastávka. Vlak turisty doveze na veškerá místa v Jižních Čechách, která stojí za shlédnutí. 

Zimní sezóna přímo vybízí k návštěvě adventních trhu v královských městech, Českém Krumlově nebo Českých Budějovicích. Kousek od penzionu se dá lyžovat ve Ski Areálu Lipno nebo si popojet na rakouskou stranu Šumavy, na Hochficht a tam na lyžích nebo snowboardu krotit jednu sjezdovku za druhou. 

Magická Šumava a Lipno nabízí širokou škálu činností, díky kterým si člověk jak odpočine, tak zasportuje, pozná nová místa, nové lidi, ale zároveň načerpá energii.

www.penzioneliskalipno.cz

   
   
   
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Levné ubytování Praha

Levná ubytovna a penzion Praha. Ubytování od 130 Kč

Azyl pro Milence Praha

Luxusní azyl pro milence v centru Prahy 8.

Dárek pro Inženýra

Linux tričko, nerd tričko, cool tričko, IT tričko, Geek tričko.

Webové stránky Beroun

Výroba kvalitních web stránek u Berouna.