6 items tagged "kulmy na vlasy"

Výsledky 1 - 6 z 6

Kulmy na vlasy a vlny jsou tu

Z rovných vlasů udělat zářivou hřívu vln? To je sen mnoha žen a není ani tak nedosažitelný. Stačí si vlasy správně nakulmovat. Kulmy na vlasy se dají sehnat snadno, a pokud už jednu máte – hurá do práce.

Před začátkem kulmování

Kulmy na vlasy při správném zacházení umí s vlasy zázraky. Ovšem chcete-li kulmu používat a nebát se přitom, že se vaše vlasy zničí, je třeba dodržovat určité postupy. Ještě než si začnete vlasy kulmovat, rozčešte je. S nezacuchanými vlasy se vám bude mnohem lépe pracovat. Vlasy by dále měly být čisté a umyté. Nechcete si přece vytvořit účes na mastných vlasech. Kulmy na vlasy mohou po zahřátí dosahovat i 190°C, což už je pořádná teplota. Mějte tedy vždy vlasy suché, než je začnete kulmovat. Můžete je i vyfoukat fénem.

Kulma na vlasy s turmalínovou technologií

Ještě jste neslyšeli o turmalínové technologii nebo přesně nevíte co to je? Chyba! Kulma na vlasy s turmalínovou technologií totiž vlasům neškodí a výsledkem je krásný účes bez rozlétaných vlasů.

Co je turmalín a jak to funguje?

Turmalín je název pro skupinu minerálů. Je jich celá řada a jsou charakteristické svými zajímavými vlastnostmi. Turmalíny mohou mít sice odlišný vzhled (barva, průhlednost), ale všechny spojují jisté fyzikální, chemické, optické a elektrické vlastnosti. Kulma na vlasy s turmalínovým povrchem využívá především ty elektrické, díky nimž kulma na vlasy vysílá při zahřátí opačné elektrické náboje.

Jak vybrat správnou kulmu na vlasy

Pomocí kulmy se dají vytvořit bohaté zvlněné účesy s množstvím kudrlinek a vlasových prstýnků.  Podle jakých kritérií je tedy kulmu nutno vybírat, aby se nám podařilo vytvořit účes podle našich představ?
Mezi hlavní parametry, které je při nákupu kulmy zohlednit, patří průměr a povrch kulmovací plochy, nastavení teploty kulmy, teplotní rozsah a rychlost ohřevu. Také délka a ohebnost kabelu jsou důležité, zrovna tak jako snadnost ovládání kulmy a výběr nástavce.

Výběr kulmy

Průměr kulmy je rozhodující pro velikost vlasových kroužků nebo prstýnků. Pokud chcete vytvořit účes s drobnými prstýnky, stačí kulma na vlasy s menším průměrem, naopak pro větší kroužky je nutná kulma s větším průměrem.   

Moderní kulmy mají keramický a turmalínový povrch. Díky keramickému povrchu dochází k rozložení teploty na celou plochu, takže na pracovní ploše nejsou místa s nízkými a vysokými teplotními výkyvy. Turmalínové kulmy jsou zase schopny zabránit krepatění vlasů.

Top 5 vlastností, které by měla mít vaše kulma na vlasy

Kulma na vlasy je ideální pro vytváření přirozených vlnitých účesů. Díky mnoha variantám a velikostem umožňuje tvarovat různě velké vlny, od malých prstýnků po pravidelné vlnky. Kvalitní kulma na vlasy s profesionálními vlastnostmi vám pomůže vytvořit účes podle vašich představ.

Rychlost ohřevu kulmy

Rychlý ohřev kulmy oceníte za každé situace. Zejména ráno se rychlý ohřev stane velmi žádanou funkcí. Některé materiály, ze kterých může být kulma na vlasy vytvořena, se rozehřívají lépe než jiné. Kromě rychlosti, je důležitá také rovnoměrnost zahřátí. Pro dokonalé vlny je nutné, aby teplo bylo rovnoměrně rozloženo po celém nástavci kulmy.

Kulma na vlasy s turmalínovou technologií

Ještě jste neslyšeli o turmalínové technologii nebo přesně nevíte co to je? Chyba! Kulma na vlasy s turmalínovou technologií totiž vlasům neškodí a výsledkem je krásný účes bez rozlétaných vlasů.

Co je turmalín a jak to funguje?

Turmalín je název pro skupinu minerálů. Je jich celá řada a jsou charakteristické svými zajímavými vlastnostmi. Turmalíny mohou mít sice odlišný vzhled (barva, průhlednost), ale všechny spojují jisté fyzikální, chemické, optické a elektrické vlastnosti. Kulma na vlasy s turmalínovým povrchem využívá především ty elektrické, díky nimž kulma na vlasy vysílá při zahřátí opačné elektrické náboje.

Kulma - tipy pro udržení vlnitého účesu

Někdy to vypadá, že naše vlasy mají vlastní rozum a zapomínají, kdo je tady pánem. Pro mnohé z nás je největší bitvou udržet svůj pracně vytvořený vlnitý účes déle než 20 minut. Než, ale poletí vaše kulma do koše, podívejte se na pár tipů, jak nasadit pořádný protiútok.

Proč je vůbec těžké účes udržet?

Existuje několik důvodů, proč to vypadá, že vaše rovné vlasy odmítají jakoukoli úpravu. Jedním z možných vysvětlení je, že jsou jednoduše příliš těžké. Zejména dlouhé, rovné a husté vlasy s rovným střihem mohou být pro kulmu příliš náročným úkolem. Pomoci si můžete změnou střihu, kdy se vlasy trochu odlehčí, dále je vhodné používat silnější stylingové přípravky a kulmovat vlasy po malých částech. Dalším důvodem mohou být vlasy poškozené. Kulma ani jiné elektrické kadeřnické pomůcky se nedoporučují používat v případě, máte-li vlasy mechanicky poškozené (lámavé vlasy, roztřepené konečky). Vlasy jednoduše nemají sílu držet požadovaný tvar. Ani v tomto případě nemusí kulma skončit v koši. Tento problém řeší jedna návštěva u kadeřníka, který poškozené vlasy odstraní a popřípadě doporučí i následnou péči. Dalším častým problémem jsou suché vlasy. Je velmi obtížné nejen udržet tvar, ale vůbec nějaký vytvořit pokud máte suché vlasy. Pomoci by měly speciální přípravky pro suché vlasy a hydratační masky. Kondicionér by se měl používat pravidelně po každém mytí vlasů.

EasyTagCloud v2.4 Free
   
   
   
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Levné ubytování Praha

Levná ubytovna a penzion Praha. Ubytování od 130 Kč

Azyl pro Milence Praha

Luxusní azyl pro milence v centru Prahy 8.

Dárek pro Inženýra

Linux tričko, nerd tričko, cool tričko, IT tričko, Geek tričko.

Webové stránky Beroun

Výroba kvalitních web stránek u Berouna.