Hledáte alternativu za AutoCAD®?

Podrobnosti

Nevyhovují Vám nové podmínky pronájmu licencí programu AutoCAD® poté, co se společnost Autodesk rozhodla definitivně ukončit prodej trvalých licencí?

Nebo prostě jen sháníte výkonný 2D CAD software na vysoké úrovni?

progeCAD je produkt italské firmy ProgeSOFT, který je určený pro profesionální navrhování a tvorbu dokumentace převážně ve 2D.

Tento profesionální 2D/3D CAD software je plně kompatibilní s AutoCAD® výkresy, které ukládá a otevírá přímo v nativním AutoCAD® formátu. Podporuje tedy formáty DWG 2.5 až 2017, DXF, DGN a další.

Licence progeCAD Professional jsou časově neomezené a pokud se sami nerozhodnete pro upgrade na vyšší verzi, zůstávají Vám stávající licence doživotně!

Uplatnění najde progeCAD převážně v oborech jako jsou architektura a stavebnictví, strojírenství, TZB – HVAC (technické zařízení budov), elektrotechnika, kutilství nejrůznějšího druhu a v mnoha dalších.

Tento CAD program zdarma stáhnete na 30 dní na webových stránkách společnosti SoliCAD, s.r.o. V rámci testování máte bezplatnou technickou podporu, která je i samozřejmou součástí jakékoliv pořízené licence programu progeCAD.

K dispozici jsou 3 základní typy licencí. Single licence programu progeCAD Professional je vázána na jeden počítač. USB licence je přenosná na hardwarovém klíči a máte možnost ji mít nainstalovanou na neomezeném počtu počítačů, ale pouze tam, kde bude vložen USB klíč, můžete v danou chvíli pracovat. NLM licence je licencí síťovou, která může být taktéž nainstalována na neomezeném počtu počítačů. Síťová verze požaduje nainstalování NLM serveru, na kterém jsou licence umístěné a ze kterého se poté vypůjčují na konkrétní PC, kde uživatel bude software progeCAD používat. Kolik NLM licencí se vlastní, tolik progeCADů může být spuštěno zároveň.

progeCAD 2017 Professional lze používat na Windows Vista, Windows 7, Windows 8 a Windows 10. Je založen na jádru IntelliCAD 8.

Na výběr máte ze dvou různých uživatelských rozhraní. Ovládání je podobné jako u AutoCAD®. Klasické menu je na bázi lišty nabídek a nástrojových panelech. Nově bylo přidáno moderní záložkové Ribbon menu se zobrazením různých sad ovládacích prvků.

Program obsahuje nepřeberné množství nástrojů pro snadnou editaci a modifikaci, k tvorbě výkresů i kvalitnímu tisku. Za pomoci konventoru z PDF do DWG souborů můžete jednoduše převádět vektorové PDF.

progeCAD umožňuje práci s kombinovanými DWG soubory, které se skládají z obrázků, fotografií nebo externích referencí.

Mezi jeho základní funkce samozřejmě patří kreslení pomocí příkazů, podpora hladin, kóty, 2D kreslení i 3D zobrazení.

Součástí progeCADu je také funkce Export do 3D PDF, která slouží pro export ploch a objemů. Tento 3D PDF soubor poté může otevřít kdokoliv, bez nutnosti instalace vlastního CAD softwaru. Stačí vlastnit Adobe Reader.

Stavaři a architekti dozajista ocení integrovaný doplněk EasyArch3D. Tento doplněk je určený pro tvorbu stěn, schodů, střech, správu hladin a parametrických bloků, asistované kótování, automatické vkládání, kopírování i posouvání. To vše ve 3D.

Ukládat otevírat a sdílet své výkresy můžete díky službě Cloud. progeCAD podporuje hlavní cloudové služby: Dropbox, Disk Google a Microsoft OneDrive.

Poznámky (tzv. Anotace) umožňují snadnou změnu velikosti objektů, jejichž velikost na papíře není závislá na měřítku výkresu. Jedná se o text, kóty, šrafy a bloky.

Pro snadné vkládání do progeCADu je určena knihovna iCADLib, která obsahuje více než 22 000 CAD symbolů a bloků. Do knihovny lze načítat i vlastní předpřipravené symboly.

To vše a ještě mnohem více poskytuje program progeCAD 2017 Prefessional.

Video s představením progeCADu najdete na https://youtu.be/zjWGXm46AXQ

Bližší informace získáte na stránkách www.solicad.com

Klasické a Ribbon menu progeCAD

   
   
   
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Levné ubytování Praha

Levná ubytovna a penzion Praha. Ubytování od 130 Kč

Azyl pro Milence Praha

Luxusní azyl pro milence v centru Prahy 8.

Dárek pro Inženýra

Linux tričko, nerd tričko, cool tričko, IT tričko, Geek tričko.

Webové stránky Beroun

Výroba kvalitních web stránek u Berouna.