Práce v zahraničí

Podrobnosti

Hledání práce v zahraničí je stále více a více populární. Stále přibývá množství mladých lidí, kteří se po univerzitě rozhodnou hledat si práci za hranicemi své domoviny. Často jsou s pracovními poměry v Čechách nespokojení, chtějí vyzkoušet něco nového, získat nové zážitky a zkušenosti, nebo je jednom láká vidina lepší výplaty.

Motivy pro práci v zahraničí jsou teda velice různorodé.  Často to nejsou jenom mladý lidé, kteří hledají obměnu v svých životech. Stále častěji cestují do zahraničí starší lidé, aby zabezpečili svou rodinu a přispěli tak vyšším podílem k domácímu rozpočtu. Jiným důvodem může být, že se na českém pracovním trhu jednoduše nemohou zaměstnat, protože nemají požadovanou kvalifikaci, nebo jednoduše nezískají dobré místo.

JOBkralle dělala na toto téma anketu spojenou se soutěží o jazykový kurz angličtiny, aby si naši uživatelé mohli zlepšit svojí jazykovou kompetenci a mít tak lepší šance na uplatnění na pracovním trhu. Anketa byla aktivní od 10. 10. 2013 po dobu 14 dní. Do tohoto průzkumu se nám zapojilo 80 lidí, kteří jednoduše zodpověděli otázku: „Hledali jste si práci v zahraničí?“

Hledali jste si již práci v zahraničí?

68% lidí, kteří se do této ankety zapojili, odpověděli záporně – tedy práci v zahraničí si nehledali. Pozoruhodný byl ale podíl lidí s kladnou odpovědí. Více jak jedna třetina lidí má již zkušenost s hledáním práce za hranicemi svého domova. Tento podíl je relativně vysoký a může být odůvodněn nízkou nabídkou práce na českém trhu, touhou po jiných zkušenostech nebo vyšší platové ohodnocení. Práce, které lidé v zahraničí nejčastěji hledají, jsou práce v oblasti gastronomie nebo opatrovnická činnost.

Stále více a více studentů začíná studovat v jiných krajinách a často pak se do své domoviny ani nevrátí. Příležitostí na práci v zahraničí je stále více a více. Přitom byste se ale neměli zaměřit jenom na vyšší plat, ale taky vzít do úvahy vyšší životní náklady, náklady na cestování, pojištění, daně a podobně.

Samozřejmě, vše přináší výhody a taky nevýhody a tak je na každého rozhodnutí, pro kterou cestu se rozhodne.

JOBkralle Česko www.jobkralle.cz
JOBkralle Slovensko www.jobkralle.sk
JOBkralle Maďarsko www.jobkralle.hu

   
   
   
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Levné ubytování Praha

Levná ubytovna a penzion Praha. Ubytování od 130 Kč

Azyl pro Milence Praha

Luxusní azyl pro milence v centru Prahy 8.

Dárek pro Inženýra

Linux tričko, nerd tričko, cool tričko, IT tričko, Geek tričko.

Webové stránky Beroun

Výroba kvalitních web stránek u Berouna.