Anketa JOBkralle – používaní mobilních zařízení pro účely hledání práce

Podrobnosti

designTermín “Mobile Recruiting” zahrnuje všechny činnosti související s ucházením se o práci přes  mobilní zařízení. Nejen pracovní portály, ale i firmy nabízejí stále častěji možnost vyhledávat volní pracovní nabídky pomocí mobilních aplikací. Hledání práce na mobilu je v posledních letech jednou z nejnovějších inovací v této oblasti. Je to trend, který bude v roce 2014 jenom narůstat.

Díky automatickému formátu (Responsive Design) stránek pracovních portálu se stránky pěkně přizpůsobí obrazovce zařízení, a tak mohou uživatelé snadno najít potřebné informace bez ohledu na typ mobilu nebo tabletu.
Responsive Design je v současné době nejdůležitějším technologickým trendem na internetu, který dělá používání webového obsahu mnohem jednodušším a rychlejším. Dokonce i společnosti, jejichž pracovní místa jsou publikovány touto formou, můžou z tohoto trendu značně těžit. Uchazeči o práci považují potencionálních zaměstnavatelů za inovativních a moderních a samotný proces ucházení je také uživatelsky příjemný, rychlý a snadný. Nicméně, v mnoha zemích preferuje většina uchazečů o zaměstnání klasičtější formu hledání práce jak přes mobil. Mobilní nástroje vztahující se k práci a kariéře - jako aplikace pro váš smartphone - jsou stále vzácné, ale i napříč tomu by mohli hrát důležitou roli v budoucnosti.

Podle naší nové ankety na JOBkralle, většina lidí nikdy nehledala práci za pomocí mobilního telefonu. Většina z těchto respondentů preferuje pro hledání práce více klasické cesty, jako třeba inzeráty v novinách nebo internet.

V pěti zemích, ve kterých jsme hledali odpověď na otázku "Už jste někdy hledali práci za pomocí mobilu ?" odpověděla pouze třetina respondentů "ano“ a zbylé dvě třetiny se vyjádřili záporně.

Německo a Švýcarsko dosáhli 38 procent kladných odpovědí, následuje 35 procent polských účastníků. V Maďarsku má zkušenost s hledáním práce přes mobil jen 24 procent uživatelů portálu JOBkralle. V České republice byl podíl kladných odpovědí nejmenší – jenom 15 procent uživatelů hledali práci prostřednictvím mobilního telefonu.

Proto můžeme zhodnotit, že uživatelé využívají mobilní telefony za účelem hledání práce jenom velice zřídka, však v budoucnu se očekává nárůst tohoto trendu.


JOBkralle Maďarsko http://www.jobkralle.hu

JOBkralle Česko http://www.jobkralle.cz

JOBkralle Slovensko http://www.jobkralle.sk

   
   
   
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Levné ubytování Praha

Levná ubytovna a penzion Praha. Ubytování od 130 Kč

Azyl pro Milence Praha

Luxusní azyl pro milence v centru Prahy 8.

Dárek pro Inženýra

Linux tričko, nerd tričko, cool tričko, IT tričko, Geek tričko.

Webové stránky Beroun

Výroba kvalitních web stránek u Berouna.