Vypracujte si brušné svaly a peknú postavu
Podrobnosti- Podrobnosti
- Kategorie: Sport
- Vytvořeno 18. 1. 2016 7:07
- Zobrazeno: 2365
Dokážete si vybudovať kvalitné a pekné brucho cvičením? Veľa ľudí si dáva novoročné predsavzatie o peknom, plochom bruchu. Ponúkame Vám návod, ako dosiahnuť tehličky na bruchu.
Na začiatku potrebujeme hlavne pevnú vôľu. Nájdeme veľa ľudí vo fitnescentrách, ktorí robia veľké množstvá cvikov na brucho bez požadovaného efektu. Každý deň veľa úsilia a cvičenia, ale nevidia požadované výsledky. Také cvičenia môžu pôsobiť ako deprimujúce. Ak budete správne cvičiť, správne sa stravovať, príde požadovaný výsledok. Najdôležitejší dôvod, prečo nemáme tehličky je, že ich nevidno. Samozrejme závisí od postavy a typu muža a ženy, kedy dosiahnete kvalitné tehličky na bruchu. Aké percento telesného tuku potrebujete, aby vaše cvičenie nebolo zbytočné? U mužov je potrebné pod 10 percent a u žien pod 18 percent podkožného tuku na dosiahnutie tehličiek na bruchu. Nemusíte cvičiť brucho každý deň. Cvičenia rozdelíte medzi hlavné svalové partie, ako hrudník, nohy, chrbát, biceps, triceps, lýtka, brucho a do druhej časti zahrnúť kardio. Nesmiete cvičenia na brucho obetovať na úkor hlavných, svalových partií. Napr. cvičenia ako drepy, mŕtve ťahy, príťahy veľkej činky v predklone takisto dávajú zabrať vášmu celému telu a bruchu. Cvičte vaše brucho z viacerých strán. Základne cviky na brucho ako sed-ľahy a skracovačky sú dobré, ale cvičenia obmieňajte a cviky zaťažujte. Počet opakovaní musia ostať medzi 12-20 na jednu sériu. Pokiaľ zvládnete viac, pridajte váhu a náročnejšie cviky. Ak sa Vám nedarí dosiahnuť tehličky na bruchu, je možné že necvičíte brucho tvrdo. Podrobne informácie o cvičeniach a plánoch ako dosiahnuť tehličky na bruchu nájdete na stránke tehlickynabruchu.sk
Fitness pro každého
Podrobnosti- Podrobnosti
- Kategorie: Sport
- Vytvořeno 13. 10. 2015 12:21
- Zobrazeno: 2348
Léto už se sice překlopilo do druhé poloviny, do plavek už tedy nikdo hubnout nemusí, tak si oprávněně můžete klást otázku, proč byste ještě měli cvičit. Důvodu je pravděpodobně více, než si myslíte.
Většina tzv. civilizačních nemocí vzniká mimo jiné nedostatkem pohybu. Je jedno, jestli chodíte sportovat ven, či upřednostňujete návštěvu fitness centra, takřka jakékoliv pravidelné cvičení vám zvýší šanci na delší život bez nemocí. Zvláště pro boj s obezitou, kterou trpí 40%-60% Čechů, je pohyb velmi důležitý. Velmi účinným způsobem, jak shodit přebytečná kila, je kinesis. Kinesis je komplexní systém na procvičení celého těla. Pokud patříte mezi lidi, kteří nemají rádi stereotyp, kinesis by mohlo být pro vás to pravé ořechové – nabízí totiž přes 400 různých samostatných cviků.
Člověk je tvor společenský, a přestože díky sociálním sítím si člověk snadno udržuje a buduje přátelské vztahy, chatování přes facebook či výměna tweetů osobní kontakt nenahradí. Sportováním můžete zabít hned dvě mouchy jednou ranou. Udržujete se fit a navíc můžete budovat vztahy, zvláště ve fotbale či hokeji je kladen důraz na tým a spolupráci mezi hráči.
Většina mužů v dnešní době nemá uspokojivý vztah se svým otcem, což se odráží na jejich sníženém sebevědomí. Jednou z mnoha možností, jak si vybudovat zdravý vztah k sobě samému, představuje právě fitness. Neustálé překonávání sebe sama a nucení se do činnosti může pomoci zvednout sebevědomí každému. Zvláště mužům se vyplatí investovat čas do posilování. Vypracované svaly z posilování se líbí snad každé ženě, a co jiného by muži mělo dodat odvahu a sebevědomí, než zvýšený zájem opačného pohlaví.
O civilizačních chorobách už byla jednou řeč, avšak opakování je matka moudrosti, navíc tentokrát se na fitness a civilizační choroby podíváme z jiného úhlu. Deprese je jedna z mnoha civilizačních nemocí. Říkáte si, jak spolu souvisí fitness a deprese? Při cvičení naše tělo vyplavuje koktejl hormonů, které pozitivně ovlivňují naší náladu. Endorfin, dopamin a další hormony vyplavované v průběhu cvičení způsobí, že se po něm cítíme velmi spokojeně. Navíc deprese často pramení z pocitu osamělosti, a jak už bylo zmíněno výše, při fitness můžete navazovat vztahy.
Návštěvou fitness centra, třeba zrovna Sportcentra Delfín či sportováním venku, si utužíte fyzické i psychické zdraví, pokecáte s lidmi a ještě se po vší té dřině budete zaslouženě cítit dobře. Tak na co ještě čekáte? Vyrazte do fitness centra Delfín ještě dnes!
Dárek pro rybáře
Podrobnosti- Podrobnosti
- Kategorie: Sport
- Vytvořeno 13. 8. 2014 23:02
- Zobrazeno: 3868
Zavážecí loďka pro rybáře
Nikdy předtím si nemohli rybáři užít tolik High-Tech technologie za tak skvělou cenu jako s naší zavážecí loďkou.
Tato zakrmovací loďka, která uveze až 2 kg krmiva ve své naklápěcí korbě. Loď je poháněna dvěma výkonnými motory a je také vybavena světlem pro připoutání pozornosti ryb.
Zakrmovací loď je velmi pěkně propracovaná, má dva silné elektromotory, gelovou baterii - je kompletně smontovaná pro snadné a rychlé použití. Mezi její výhody patří vysoká nosnost (až 2 kg krmiva), silná gelová baterie (vydrží pohánět loďku až 3 hodiny). Korba s krmivem je díky šnekovému ústrojí velmi přesně regulovatelná a krmivo tak můžete lépe dávkovat. Řízení se provádí pomocí ovladače (který slouží zároveň jako výstupní zobrazovací jednotka sonaru). Loď umí jezdit vpřed, zatáčet na oba směry, vyklápět korbu, pozastavit plavbu či ukončení vyklápění. Každá činnost je indikována třemi pozičními světly umístěnými v krajních pozicích lodě - je tak možno plavit se i v noci za tmy. Samozřejmostí je zařízení na odvoz háčku s návnadou na požadované místo a automatické odjištění při započetí vyklápění. Lodní šrouby jsou zabudovány do trupu a jsou komplětně chráněny proti namotání nečistot (tráva, vlasec a jiné). RC Káně
Zhubnout lze i po čtyřicítce, je však nutné akceptovat změny organismu
Podrobnosti- Podrobnosti
- Kategorie: Sport
- Vytvořeno 18. 12. 2014 13:15
- Zobrazeno: 3006
Větší trpělivost a důslednost, ustálený životní styl, více času sama na sebe. Nejen to pomáhá ženám po čtyřicítce zhubnout a dosáhnout vytoužené postavy. Jaké je hubnutí ve věku 40 až 50 let? Pravdou je, že fyziologicky mají hubnutí většinou jednodušší dvacítky. Není však třeba věšet hlavu, neznamená to, že ženy po čtyřicítce hubnou méně. Někdy naopak hubnou rychleji a s menšími výkyvy, než mladí. Ženy ve středním věku už totiž mají stanovené priority, jsou trpělivější a dokáží více odolat momentálnímu pokušení. Protože jsou většinou „manažerkami“, které dokázaly skloubit péči o děti, manžela i pracovní život, dokážou si také dobře rozplánovat jídelníček a nákupy potravin. Navíc jde o generaci, která nevyrůstala na fast foodu a polotovarech.
Číst dál: Zhubnout lze i po čtyřicítce, je však nutné akceptovat změny organismu
Jak se obléci na horskou túru
Podrobnosti- Podrobnosti
- Kategorie: Sport
- Vytvořeno 12. 5. 2014 11:59
- Zobrazeno: 3988
Hlavním cílem při volbě oblečení je udržení těla v teple. Oblečení bychom měli vybírat tak, aby nám poskytlo bezpečnou ochranu za všech klimatických podmínek a spolehlivě nás ochránilo i před nepříznivým deštivým počasí a silným větrem. Velmi významnou roli při výběru vhodného oblečení do hor hrají vlastnosti jednotlivých částí oděvu. Důležitým faktorem je schopnost oděvů propouštět vlhkost a vzduch, je nutné brát samozřejmě i ohled na hmotnost a objem oděvů, jestli je možné se v nich volně pohybovat a jaké jsou jejich alergologické vlastnosti.
Cibulový systém oblékání
Hlavním principem při oblékání na horské túry je využití vrstvení oděvů. Tento systém se označuje také jako „cibule“, je vhodnější mít na sobě raději více tenčích vrstev (slupek) než jednu silnou vrstvu. Jako první vrstva slouží funkční spodní prádlo, např. trička a tílka, která by měla zabezpečit odvod potu a vlhkosti směrem ven od těla. Toho se obvykle dosahuje velkou plochou povrchu jednotlivých vláken, která vlhkost sami nepohlcují, a proto velmi rychle schnou. Funkční prádlo částečně zadržuje teplo vytvářené tělem a mělo by být i příjemné na nošení a zároveň umožňovat volnost pohybu.