9 items tagged "Zateplování"

Výsledky 1 - 9 z 9

Češi investují do zateplování domů

Majitelé domů v Čechách poměrně dobře rozumí zateplení a vědí, že dobře zateplený domů je cestou ke snížení nákladů za energie.

 

Češi si uvědomují, že nestačí pouze zateplit obvodové stěny domu, a snaží se řešit zateplení komplexně včetně výměny oken a dveří a zateplení střechy.

Při zateplování domu je nutné myslet na výměnu vzduchu v obytných prostorech po výměně oken a dveří. Řešením může být pravidelné intenzivní větrání nebo komfortnější způsob pomocí instalované jednotky na řízenou výměnu vzduchu s rekuperací tepla. Instalace rekuperační jednotky je další cesta k úspoře energie za vytápění. Pomocí této rekuperační jednotky je vydýchaný vzduch v místnosti nahrazen vzduchem čerstvým a při výměně vzduchu dochází ještě k předání tepla od vypouštěného vydýchaného a ohřátého vzduchu nasávanému chladnému vzduchu čerstvému. Teplo tak není vypouštěno otevřeným oknem ven.

Kompletní zateplení domu je poměrně vysoká investice, proto se určitě vyplatí řešit zateplení s odborníky. Špatně provedené zateplení nesplní požadavky na úsporu energie a navíc může způsobit vznik plísní v bytě či postupné narušování konstrukce stavby.

Jednou z firem, které řeší kompletní zateplení a rekonstrukce budov panelových i zděných je společnost Stav Agency s.r.o. z Liberce. Odborní pracovníci společnosti Stav Agency nejen poradí se způsobem a s  realizací zateplení, ale v případě zájmu zajistí i kompletní přípravné úkony i stavební práce spojené se zateplením na klíč

http://www.stav-agency.cz/2018/11/22/cesi-investuji-do-zateplovani-domu/ 

http://www.stav-agency.cz/scsdc/zateplovani-budov/

http://www.stav-agency.cz/scsdc/zateplovani-fasad/

Některé z nejčastějších chyb při zateplování budov

Nejčastěji z touhy ušetřit nebo z neznalosti správných postupů se Češi dopouští mnoha chyb při zateplování fasád svých domů.

 

Chybou bývá už volba síly izolačního materiálu. Zkušený stavebník ví, že investice do zateplení materiálem nedostatečné síly se nevyplatí, protože většinu nákladů tvoří ostatní fixní položky a cenový rozdíl nedostatečně silného izolačního materiálu je zanedbatelný. 

Důležité je také vybrat správný izolační materiál. Například u země je nutné používat izolační materiál nenasákavý. 

Mezi základní chyby při samotném zateplování patří například aplikace izolace na nevhodný podklad, kdy stávající povrch zdi je nerovný, nesoudržný, zaprášený či jinak znečištěný.

Při samotné instalaci izolačního materiálu se velmi často chybuje při zakládání zateplovacího systému, kde nejsou použity certifikované zakládací profily s okapničkou. Častým prohřeškem bývá i špatné lepení izolačních desek. Vždy je důležité dodržovat pokyny výrobce a nelepit desky pouze na tzv. buchty. Rizikem pro pevnost zateplení je i nedostatečné ukotvení zateplovacího systému ať už použitím malého množství hmoždinek nebo volbou hmoždinek nevhodných.

Celková životnost a funkčnost zateplovacích systémů závisí na všech použitých komponentech a dodržování technologických postupů. Proto je důležité vybírat materiály, které jsou ve vzájemném souladu, a je nutné se řídit pokyny výrobce.

Vyvarovat se chybám je proto nejlepším způsobem, jak si ušetřit nervy, čas i peníze. Při zateplování fasády se určitě vyplatí využít služeb zkušených profesionálů. Pokud uvažujete o zateplení vašeho domu, kontaktujte odborníky ze společnosti Stav Agency s.r.o. z Liberce.

http://www.stav-agency.cz/2018/10/19/nektere-z-nejcastejsich-chyb-pri-zateplovani-budov/

http://www.stav-agency.cz/scsdc/zateplovani-fasad/

http://www.stav-agency.cz/scsdc/

Zateplení domu svépomocí

Vnější tepelná izolace stěn domů je stále aktuální téma. Správně zateplený dům nás chrání v zimně před vysokými náklady za topení i před vznikem plísní na stěnách a v horkých letních měsících izolace chrání před teplem.

Způsoby zateplení jsou různé, ale nejčastěji je používán vnější kontaktní zateplovací systém. Jedná se převážně o nalepení izolačního polystyrenu či vaty na vnější stěny budovy.

Z pohledu lajka se jedná o nepříliš složitý proces, a tak se mnozí majitelé rozhodnou pro instalaci zateplení svépomocí.

Pokud se rozhodnete pro variantu zateplení svépomocí, dodržujte veškeré postupy, které doporučuje výrobce. Nejprve musíte umístit soklovou lištu s okapnicí, jejíž šířka odpovídá síle izolantu. Lišta se instaluje v místech, kde začíná zateplení. V případě nerovnosti povrchu se roviny docílí pomocí vyrovnávacích podložek. Lepidlo se na desky nanáší po obvodu a ve 3 bodech na plochu. Desky je nutné k sobě dorážet tak, aby nevznikaly žádné mezery. Jestliže přesto mezera vznikne, vyplňte ji příslušným izolantem. Pokud byste na vyplnění použili tmel, vznikl by vám v tomto místě tepelný most. Po nalepení je nutné desky přebrousit do roviny a následně je ukotvit pomocí hmoždinek.

Na izolační desky se nanáší výztužná stěrka se skelnou tkaninou, následuje podkladní nátěr, omítka a fasádní barva.

Pro člověka, který nebyl proškolen a nemá zkušenosti s instalací zateplení, bude asi problém zateplení v oblasti oken a dveří a instalace parapetů. Než se pro zateplení svépomocí rozhodnete, určitě si vše důkladně rozmyslete. Zateplení domu musí vydržet a plnit svou funkci desítky let, a každá chyba při instalaci může být do budoucna velkým problémem.

Předem se poraďte s odborníky a nechte si zpracovat cenovou nabídku od profesionálů za instalaci zateplení na klíč. Na Liberecku se můžete obrátit na společnost Stav Agency s.r.o. z Liberce.

Pracovníci Stav Agency se zateplováním budov zabývají řadu let. Neustále sledují nové trendy a novinky v používaných materiálech, procházejí pravidelným školením a s instalací zateplení mají bohaté zkušenosti.

http://www.stav-agency.cz/scsdc/zateplovani-fasad/

http://www.stav-agency.cz/

http://www.stav-agency.cz/2018/09/20/zatepleni-domu-svepomoci/

Renovace střešního opláštění plochých střech

Starší ploché střechy téměř vždy vyžadují opravy a rekonstrukce hydroizolační vrstvy. Nové materiály a technologie nabízí řadu kvalitních řešení.

Důkladná renovace střešního pláště bývá téměř vždy technologicky náročnější než při realizaci nové střechy. Každé renovaci by měla předcházet důkladná prohlídka odborníkem, provedení sondy do střešního pláště a odborné posouzení stávajícího stavu.

V případě celkové renovace střešního pláště je určitě dobré zamyslet se nad tím, zda současně s novou hydroizolací neprovést také zateplení střechy. Je obecně známé, že starší střechy nesplňují současné požadavky na tepelnou izolaci.

Před samotnou realizací renovace je nutné důkladně zvážit výhody a nevýhody jednotlivých způsobů řešení a výběru použitých materiálů. Důraz je potřeba klást na rizika prosakování vody v oblasti spojů a u všech prostupujících prvků hydroizolací. Při výběru vhodného materiálu je potřeba myslet na všechny aspekty – včetně požárního zatížení a ekologické nezávadnosti.

Obecně lze říci, že laik by se sám do celkové rekonstrukce střešního pláště neměl nemněl sám pouštět. Určitě se vyplatí obrátit na odborné profesionální firmy, které mají zkušenosti s novými materiály a při své práci používají veškeré potřebné technické vybavení.

Mezi zkušené firmy, které provádí hydroizolace plochých střech, patří společnost Stav Agency s.r.o. z Liberce. V případě zájmu firma provede odborné posouzení stávajícího stavu, navrhne nejvhodnější řešení a může provést kompletní realizaci nové hydroizolace pracovníky, kteří prošli odborným školením na dané technologie a materiály.    

http://www.stav-agency.cz/hydroizolace/ploceh-strechy/

http://www.stav-agency.cz/hydroizolace/sedlove-strechy/

http://www.stav-agency.cz/2017/09/25/renovace-stresniho-oplasteni-plochych-strech/

Zateplení starého domu

Řada majitelů starých domů řeší problém, jek zlepšit kvalitu bydlení a jak zateplit dům a snížit provozní náklady.

U starých domů postavených z plných cihel, škvárobetonu, plynosilikátových tvárnic, nepálených cihel či kamene se nejčastěji řeší otázka zateplení fasády a výměna oken. Snad každému majiteli starého domu je jasné, že výměnou starých oken za okna nová zajistí nejen vyšší tepelnou izolaci, ale sníží přirozenou cirkulaci vzduch s vnějším prostředím a hrozí tak zvýšení vzdušné vlhkosti uvnitř objektu.

Tepelná izolace stěn starých domů je nedostatečná a zdivo, které má velkou akumulační schopnost, v zimně rychle akumuluje venkovní chlad. Po výměně starých oken za okna nová a při nedostatečném větrání výrazně stoupne vzdušná vlhkost uvnitř objektu. Při styku teplého vlhkého vzduchu se studenou stěnou dochází na stěně ke kondenzaci par. Stěna je neustále vlhká a to je ideální prostředí pro vznik plísní. Při zateplování fasád starých domů je nutné dostat rosný bod mimo samotné zdivo. Toho lze dosáhnout kvalitním tepelně izolačním materiálem dostatečné síly. Kondenzační bod se tak přesune do izolantu. Teplý vnitřní vzduch se bude akumulovat ve stěně a nebude unikat přes izolační vrstvu. Tepelná pohoda uvnitř domu se výrazně zlepší a hlavně kvalitní zateplení sníží náklady na vytápění až o 60%.

Aby zateplení staršího domu splnilo očekávání majitelů, je nutné vybrat správný izolační materiál a provést veškeré stavební práce kvalitně. Každému majiteli se určitě vyplatí poradit se s odborníky na zateplování. Mezi zkušené odborné firmy, které se zateplováním fasád zabývají, patří společnost Stav Agency s.r.o. z Liberce. Odborní pracovníci firmy Stav Agency nejen poradí se způsobem a s realizací zateplení, ale v případě zájmu zajistí i kompletní přípravné úkony i stavební práce spojené se zateplením na klíč.

http://www.stav-agency.cz/scsdc/zateplovani-budov/

http://www.stav-agency.cz/scsdc/zateplovani-domu/

http://www.stav-agency.cz/2017/08/18/zatepleni-stareho-domu/

Čištění a ochrana zateplených fasád

Znečištěná fasáda nejen snižuje estetickou hodnotu objektu, ale navíc znečištění poškozuje fasádu a snižuje její životnost.

Špinavá fasáda je ideálním prostředím pro vznik plísní a řas, které mohou způsobovat alergie a jiné zdravotní problémy.

Mnozí majitelé objektů jsou překvapeni, že již po několika letech po zateplení jejich fasáda vykazuje známky zašpinění a zejména na severních částech domu a v místech stálého zastínění se často objevují povlaky plísní a řas. Toto je způsobeno kondenzací vodních par na povrchu fasády a malou odolností akrylátových omítek vůči povětrnostním vlivům.

Aby byla životnost a ochranná funkce fasády zachována po co nejdelší dobu, je potřeba fasádu dle potřeby čistit. Způsob čištění je nutno volit vždy podle charakteru znečištění. Pokud je fasáda pouze zaprášena, stačí provést očištění pouze tlakovou vodou. Jestliže ale fasádu znečišťují řasy a plísně, je nutno nejprve použít fungicidní čistící přípravek, který plísně a řasy zlikviduje. Následovat by mělo čištění pomocí čistících přípravků na bázi saponátu pro uvolnění mastnoty a nečistot. Posledním krokem je omytí fasády tlakovou vodou.

Už při realizaci zateplení a výběru fasády je vhodné se poradit s odborníky, jaká fasáda je pro daný objekt nejvhodnější. Mezi zkušené firmy, které se zateplováním objektů zabývají, patří společnost Stav Agency z Liberce. Odborní pracovníci společnosti Stav Agency s.r.o. nejen poradí se způsobem a s realizací zateplení, ale doporučí také vhodnou vrchní fasádu, tak aby její životnost byla co nejdelší.

http://www.stav-agency.cz/

http://www.stav-agency.cz/scsdc/zateplovani-fasad/

http://www.stav-agency.cz/2017/07/25/cisteni-a-ochrana-zateplenych-fasad/

Hlavní důvody proč zateplit dům

Základní otázkou, kterou si majitel domu položí, je to, zda se zateplení vyplatí. Nejdůležitějším kritériem je cenová návratnost.

Každý si je vědom, že zateplením domu trvale sníží spotřebu energie na vytápění. Jedná se o investici trvalou a výhodnou. Zateplením domu postaveného z plných cihel o síle stěny 45 cm snížíme při použití fasádního polystyrenu součinitel prostupu tepla původní stěny U=1,40 W/M2K na hodnotu U=0,30 W/m2K. Při současných cenách plynu se jedná o roční úsporu cca 150 Kč/m2 obvodového zdiva domu. Cena za zateplení je cca 1000 Kč/m2. Investice do zateplení se tak vrátí při současných cenách energie za méně než 7 let. Lze předpokládat, že ceny energií budou nadále stoupat a tím se návratnost investice ještě zkrátí.

V případě používání klimatizace jsou náklady na ochlazení prostoru o 1°C až třikrát vyšší než náklady na vyhřátí o 1°C stejného prostoru. Dobře izolované stěny chrání dům před přehřátím, a tak není klimatizace potřeba. Tím docílíme úspor nejen za energii na chlazení, ale i za nákup a údržbu potřebného zařízení.

Úsporu zaznamenáme i při nákupu kotle na vytápění. Je zřejmé, že kotel o nižším výkonu je levnější než kotel s výkonem vyšším.

Kvalitním zateplením odstraníme kondenzaci vodních par na stěnách a tím zamezíme vzniku plísní na stěnách. Stěny budou také pocitově teplejší a nebude z nich vyzařovat chlad.

Zateplením je také chráněna nosná konstrukce stěny a nedochází tak k jejímu rychlému stárnutí a je prodloužena její životnost.

Zateplení domu se zpravidla řeší v době, kdy je stejně nutné provést určité opravy fasády.

Z uvedených poznatků je zřejmé, že zateplení fasády starých domů se určitě vyplatí. V každém případě je vhodné se předem poradit s odbornou firmou, která má zkušenosti se zateplováním. Mezi odborníky na zateplení budov určitě patří společnost Stav Agency s.r.o. z Liberce.

http://www.stav-agency.cz/zateplovani

http://www.stav-agency.cz/zateplovani/zateplovani-budov

http://www.stav-agency.cz/2017/06/13/hlavni-duvody-proc-zateplit-dum/

 

Zateplit dům polystyrenem nebo vatou?

Polystyren a minerální vata jsou nejčastěji používané materiály na zateplení fasád domů. Každý z těchto výrobků má své výhody a nevýhody.

 Při zateplování polystyrenem je určitě nutné vždy používat fasádní polystyren a ne obyčejné polystyreny. Fasádní polystyreny mají větší objemovou hmotnost a větší odolnost proti stlačení a mechanickému poškození.

Pěnový polystyren má velmi dobré tepelněizolační vlastnosti, je tvarově stabilní, lehký, nenasákavý, samozhášivý a dobře se s ním pracuje. Pěnový polystyren se skládá ze 2 % polystyrenu a z 98 % vzduchu, který je uzavřen v jednotlivých kuličkách. Pěnový polystyren je hygienicky nezávadný.

Nevýhodou pěnového polystyrenu je jeho možná sublimace (ubývání objemu) při působení teplot nad 80 °C. Polystyren je nevhodné dávat pod tmavé parapetní plechy, zakrývat tmavou fasádou či používat v blízkosti sálavého tepla. Polystyren také nesmí přijít do kontaktu s organickými rozpouštědly. Polystyren se nesmí lepit na zdivo s vyšší vlhkostí než 6 %. Obecně se doporučuje zateplovat polystyrenem tloušťky minimálně 120 mm, tak aby nevznikal ve stěně rosný bod.

Mezi výhody minerální vaty používané na zateplení určitě patří její paropropustnost, odolnost vůči vysokým teplotám i vůči UV záření. Díky vyšší nasákavosti nelze izolační vatu používat na soklové části domu, u chodníku a v místech, kde hrozí odkapávání či odstřikování vody. Instalace minerální vaty je oproti polystyrenu o něco náročnější a také cena je o něco vyšší.

Jaký zateplovací materiál je na konkrétní objekt nejvhodnější by měl posoudit odborník. Určitě se také vyplatí svěřit zateplení domu zkušeným profesionálům, kteří jsou odborně proškoleni a používají materiály doporučené výrobcem. Mezi velmi zkušené firmy realizující zateplování budov patří společnost Stav Agency s.r.o. z Liberce.

http://www.stav-agency.cz/zateplovani/zateplovani-budov

http://www.stav-agency.cz/2017/05/16/zateplit-dum-polystyrenem-nebo-vatou/

http://www.stav-agency.cz/

 

Nepravdy o zateplování domů polystyrenem

Ze všech stran posloucháme, že zateplením domu ušetříme spoustu peněz za vytápění, prodloužíme životnost domu a zvýšíme jeho hodnotu.

Jedním z nejpoužívanějších zateplovacích materiálů je polystyren. V souvislosti s tímto materiálem často slýcháme názory, že polystyren postupně mizí. Tato pověra vznikla pravděpodobně v počátcích používání polystyrenu jako izolačního materiálu. V té době se používala různá lepidla a přípravky s organickými rozpouštědly, která mohla narušovat polystyren. V současné době používané materiály zaručují životnost polystyrénu více než 50 let (předpoklad je ale více než 100 roků). Nyní používaný polystyrén navíc odolává i teplotám 80°C.  

Dalším mýtem je plesnivění interiéru při zateplení polystyrenem. Právě opak je pravdou. Plísně vznikají v uzavřených prostorech s velkou vlhkostí zejména na nezateplených stěnách, kde vznikají tepelné mosty. Na zateplených konstrukcích se vždy sráží méně vlhkosti a tudíž je menší pravděpodobnost vzniku plísní.  

Není ani pravda, že polystyren je neekologický a že je jedovatý. Pěnový polystyren tvoří z 98% vzduch. Polystyren lze navíc snadno recyklovat. Že není polystyren jedovatý, dokazuje jeho časté používání jako obalový materiál v potravinářství. 

V případě dotazů na vlastnosti polystyrenu používaného při zateplování budov, způsobu aplikace a případné výhody a nevýhody pro jeho použití na konkrétní stavbu se každý může obrátit na pracovníky společnosti Stav Agency s.r.o. z Liberce. Společnost Stav Agency má odborné i dlouholeté praktické zkušenosti se zateplováním nových i starých objektů, kterým se zabývá již řadu.

http://www.stav-agency.cz/zateplovani/zateplovani-fasad

http://www.stav-agency.cz/zateplovani

http://www.stav-agency.cz/clanky/nepravdy-o-zateplovani-domu-polystyrenem

 

EasyTagCloud v2.4 Free
   
   
   
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Levné ubytování Praha

Levná ubytovna a penzion Praha. Ubytování od 130 Kč

Azyl pro Milence Praha

Luxusní azyl pro milence v centru Prahy 8.

Dárek pro Inženýra

Linux tričko, nerd tričko, cool tričko, IT tričko, Geek tričko.

Webové stránky Beroun

Výroba kvalitních web stránek u Berouna.