Sezona na Lipně nekončí ani na podzim

Podrobnosti

Ani fakt, že začal podzim, nemění nic na tom, že na Lipně to žije. Najdete celou řadu možností, jak trávit volný čas s rodinou či přáteli na tomto nádherném místě. Navíc poté, co bouřlivá letní sezona skončila, zajistit si ubytování na Lipně už není tak obtížné.

Šumavské lesy plné hub

Pro milovníky houbaření je Lipno na podzim ideální. Čekají na něj šumavské lesy plné hub. Na houby lze vyrazit například na kole, vedou zde kilometry cyklostezek okolo celé nádrže.

Lipno je bohaté na zážitky, akce a nejrůznější atrakce . I na podzim si lze zapůjčit elektročlun nebo se projet na plachetnici přes celé jezero . Ubytovat se můžete velmi výhodně, například v hotelu Lipno. Co takhle večerní romantika na Lipně? Není nic lepšího, než se dívat na podzimní západ slunce ze člunu či lodě. K tomu chutnou večeři a další zážitek je jen a jen váš.

Sezona na Lipně nekončí

Ba právě naopak, můžete si vyrazit na výlety, strávit den v Korunách stromů, aquaparku. Pro milovníky adrenalinu jsou zde jízdy na koloběžce, výlety lanovkou anebo jízda na kolečkových bruslích.

V okolí Lipna je celá řada hradů, zámků, kostelů i klášterů, které můžete i v tomto období navštívit. Pestrobarevný podzim dělá s přírodou divy. Podzimní dovolená na Lipně vám umožní načerpat novou energii.

Ski areál Lipno je ideálním místem pro sportovní nadšence . Je zde bobová dráha, v zimě sjezdovky. Areál je využíván celoročně, aby si každý návštěvník našel na Lipně to své.

Podzimní Lipno je pestré, barevné, navíc s výhodnými cenami. Nemusíte se bát, že byste nesehnali ubytování nebo že by bylo předražené – výhodné ubytování v Lipně je právě díky podzimní sezoně.

Penzion Eliška Lipno

Podrobnosti

Rodinný penzion Eliška Lipno, nacházející se na břehu jezera Lipno na Šumavě, nabízí pohodové ubytování pro rodiny s dětmi, akční sportovce, rybáře nebo pouze ty, co vyhledávají klid a relaxaci, aby unikli od ruchu hlučných měst. Ideální poloha penzionu nadchne všechny ty, co si užívají výlety po okolí, cykloturistiku, pěší turistiku, krátké procházky, stejně tak i zimní sporty, jako je lyžování, bruslení, sáňkování, bobování či běžkaření. 

Magická Šumava je každoročním lákadlem tisíců turistů nejen z řad České republiky, ale hojné zastoupení mají i cizinci, kteří touží vidět a poznávat krásu Jižních Čech. Panenská příroda, ticho, šumavské lesy vybízí k relaxaci a opětovnému načerpání energie. Krásné turistické stezky napříč národním parkem jako je např. Medvědí stezka nebo Plešné jezero osloví starší i mladší generace.

Penzion Eliška Lipno se snaží o své hosty pečovat v kruhu své rodiny a nabízet jim to nejlepší. Vstřícný personál poradí, kam na výlet dle preferencí toho kterého hosta, vytyčí body, které na jihu Čech by se neměly opomenout navštívit kromě národního parku Šumava - např. státní zámek Hluboká nad Vltavou, Zoo Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, Vítkův Hrádek, Dívčí kámen, atd. Restaurace penzionu slouží pouze hostům a snaží se jim nabízet jen to nejkvalitnější z bio potravin od lokálních dodavatelů. Pravou jihočeskou kuchyni z místních surovin, bylinek, zeleniny a ovoce z vlastní zahrádky, lesních plodů ze šumavských lesů si zamiluje každý host.

Krásná soukromá pláž s možností grilování a opékání špekáčků či jiných gastronomických pochutin zajistí perfektní nerušené koupání, relax, pohodu, žádný stres. Děti se určitě zabaví na prolejzačkách, pískovišti, s míčovými a deskovými hrami, zatímco rodiče budou odpočívat a užívat si  čistý čerstvý vzduch. Na břehu jezera je k dispozici loďka pro ty, kteří by rádi vyrazili na ryby nebo si by se chtěli podívat dál po břehu jezera.

Svoje místo zde mají i rybáři, kteří jsou velmi vítáni. Klidné prostředí jim zaručí skvělé úlovky, které si můžou nechat hned v restauraci penzionu připravit dle svých chutí. 

Nedaleký Ski Areál Lipno zaujme jak sportovní nadšence, tak i ty, kteří touží po adrenalinu, stejně tak výletníky. Velmi oblíbeným šumavským bodem, který se dá celoročně navštívit, je Stezka korunami stromů - ohromná dřevěná stavba, která své návštěvníky dovede až nad koruny stromů a člověk se tak může kochat jak v letní, ale i zimní sezóně krásnými panoramaty národního parku.

Pro ty, co nejsou příznivci 4kolových vozidel, je penzion Eliška Lipno výbornou lokací, protože hned u penzionu se nachází vlaková zastávka. Vlak turisty doveze na veškerá místa v Jižních Čechách, která stojí za shlédnutí. 

Zimní sezóna přímo vybízí k návštěvě adventních trhu v královských městech, Českém Krumlově nebo Českých Budějovicích. Kousek od penzionu se dá lyžovat ve Ski Areálu Lipno nebo si popojet na rakouskou stranu Šumavy, na Hochficht a tam na lyžích nebo snowboardu krotit jednu sjezdovku za druhou. 

Magická Šumava a Lipno nabízí širokou škálu činností, díky kterým si člověk jak odpočine, tak zasportuje, pozná nová místa, nové lidi, ale zároveň načerpá energii.

www.penzioneliskalipno.cz

Lipno Resort – skvělé místo pro dovolenou v Čechách

Podrobnosti

Přemýšlíte kam s rodinou nebo přáteli na dovolenou? Hledáte pěkné prostředí, aktivní odpočinek, ale i možnost relaxace? Pak vás bude zajímat Lipno Resort Amenity.

Ubytování v Lipno Resort Amenity

Ubytovat se můžete buď v nově vystavěném hotelu s 20 metrovým vyhřívaným bazénem se slanou vodou a bezbariérovým přístupem, snídaňovou restaurací a lounge barem; chaletu; v plně vybavených rodinných domcích nebo bungalovech. Vybrat si můžete čistě podle svých preferencí.
Všechny domy mají zastřešenou terasu se zahradním nábytkem, přímým vstupem na travnatou předzahrádku a prostorný balkon s výhledem na lipenské jezero.

Číst dál: Lipno Resort – skvělé místo pro dovolenou v Čechách

Majitelé hospod a barů neodkládejte přípravy na EET

Podrobnosti

Podle Ministerstva pro místní rozvoj se první vlna elektronické evidence tržeb bude týkat více než 40.000 podniků. Přestože čas spuštění EET se neúprosně blíží, řada podnikatelů stále svou přípravu na zavedení elektronické evidence tržeb odkládá.

Podnikatelé, kteří přípravy nejčastěji odkládají, jsou provozovatelé menších podniků – barů s malým počtem míst, venkovských hospod, cukráren a kaváren. Největší obavy ze zavedení EET mají zejména provozovatelé malých hospod a pivnic, kteří doposud nepoužívali žádné pokladny a účty vypisovali na papírové lísky.

Tvůrci „chytré pokladny miniPOS“ chtějí všem podnikatelům, kteří se EET obávají, vzkázat, že jim se zavedením elektronické evidence tržeb v jejich podniku poradí a pomohou. Společně určitě najdou řešení, které nebude finančně náročné a pro daný provoz bude vhodné.

Řada majitelů, pro které provoz například bufetu představuje pouze určitý přivýdělek, uvažuje o ukončení své činnosti a uzavření své provozovny.

S „chytrou pokladnou miniPOS“ určitě elektronickou evidenci tržeb zvládnou i všichni provozovatelé malých stravovacích provozů, kteří mají ze zavedení EET velké obavy. Není potřeba žádné provozy zavírat a ukončovat podnikání stačí pouze včas začít vše řešit. Bojkotovat EET se určitě nevyplatí. Řešením je jednoduchá „chytrá pokladna miniPOS“.

https://www.minipos.cz/#/jednoducha

https://www.minipos.cz/majitele-hospod-a-baru-neodkladejte-pripravy-na-eet/

 

Chcete se ubytovat v soukromí Trojanovic?

Podrobnosti

V Trojanovicích a okolí je spousta cyklistických stezek a také naučné pěší turistiky. Tradiční vesnička se nachází jen pár kilometrů od města Frenštát pod Radhoštěm, kde můžete navštívit jak aquapark, tak krytý bazén.Ubytování v soukromém rodinném hotelu Na Dolině se nachází na úpatí hory Radhošť, které je známé pro svůj klid a pohodu, kolem vás bude čistá příroda a rodinný dům s bezbariérovým přístupem poskytne vše potřebné na prožití správné dovolené. Hotel se nachází v naprostém soukromí, kde nebudete ničím rušeni a užijete si jeden druhého. V okolí hotelů si můžete užít spousty atrakcí. Lanovka na horu Radhošť je vzdálena 4 kilometry.

Číst dál: Chcete se ubytovat v soukromí Trojanovic?

   
   
   
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Levné ubytování Praha

Levná ubytovna a penzion Praha. Ubytování od 130 Kč

Azyl pro Milence Praha

Luxusní azyl pro milence v centru Prahy 8.

Dárek pro Inženýra

Linux tričko, nerd tričko, cool tričko, IT tričko, Geek tričko.

Webové stránky Beroun

Výroba kvalitních web stránek u Berouna.