Více muziky za méně peněz

Podrobnosti

ERGO pojišťovna pohotově reaguje na vývoj nových trendů a požadavků zákazníků v oblasti cestovního pojištění. Pro letošní sezonu spouští inovovanou nabídku cestovního pojištění s rozmanitými tarify podle preferencí zákazníka. Základní tarif pro cesty po Evropě zahrnuje pojištění léčebných výloh, asistenční služby, novou službu letového asistenta, pomoc v nouzi, zubní ošetření a ztrátu cestovních dokladů. Dospělý cestovatel zaplatí 13 Kč/den, dítě dokonce jen 10 Kč/den.

Nové cestovní pojištění několikanásobně zvyšuje dosavadní limity pojistného krytí. Pojištění léčebných výloh v Evropě i ve světě lze sjednat na částku až 10 000 000 Kč a stejný limit platí i pro pojištění občanské odpovědnosti.

ERGO pojišťovna hodlá svým novým produktem oslovit také vyznavače adrenalinových a extrémních sportů, jejichž rizika jsou u většiny pojišťoven nepojistitelná. Mezi novinky cestovního pojištění ERGO patří také pojištění veterinární péče o zvíře v zahraničí, a to včetně pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou domácím zvířetem v zahraničí. Pojištění zásahu horské služby pokrývá náklady na záchranné i pátrací akce. Také pojištění přerušení cesty může přijít vhod. Toto pojištění se vztahuje například na onemocnění nebo úraz blízké osoby, vloupání do bytu či domu, nebo živelnou pohromu v místě pobytu, a uhradí náklady na předčasný návrat domů zpět do České republiky.

Cestovní pojištění ERGO poskytne podporu i při ztrátě nebo krádeži cestovního dokladu. Ocitne-li se pojištěná osoba z důvodu krádeže či ztráty finančních prostředků ve stavu finanční nouze, poskytne pojišťovna pojištěné osobě 30denní návratnou bezúročnou půjčku do výše až 50 000 Kč. S těmito případy a dalšími nepříjemnostmi pomůže klientovi asistenční služba, která je v zahraničí dostupná nonstop v českém jazyce.

Již zmíněný „Letový asistent“, nová služba poskytovaná partnerskou společností Skycloud s.r.o., zajistí cestujícím získání oprávněných náhrad při zpoždění či zrušení letu, nestihnutí návazného spoje, odepření nástupu na palubu letadla a také v případech, kdy zákazník měl zpožděná, zničená či ztracená zavazadla.

ERGO pojišťovna vychází svým klientům maximálně vstříc již při samotném sjednání cestovního pojištění, které probíhá komfortně na internetu pomocí libovolného zařízení, včetně mobilních telefonů a tabletů. Smlouva se uzavírá zaplacením a klient obdrží veškeré potřebné dokumenty a informace e-mailem a zprávou SMS. Klient tak má vše důležité kdykoli po ruce, bez nutnosti stahovat jakoukoli aplikaci.

Na dovolenou do Řecka

Podrobnosti

Řecko se dostalo do povědomí jako rodiště evropské civilizace a též centrum vzdělanosti. Odkaz kdysi významné řecké civilizace je ještě pořád živý. Na území Řecka se totiž uchovalo množství unikátních památek na časy dávno minulé. Právě tyto památky, ale i jedinečná příroda a příjemné podnebí vábí do země v jižní části Evropy každoročně obrovské počty turistů ze všech koutů světa.

 

Řecko, rozkládající se na jižním konci Balkánského poloostrova zaujímá rozlohu přes 135 tisíc kilometrů čtverečních. K Řecku patří nejen Peloponéský poloostrov, ale též více než 3.000 ostrovů a ostrůvků. Ty jsou rozesety v Egejském, Jónském, Krétském a konečně Středozemním moři. Největší z nich jsou ostrovy Kréta, Rhodos a Euboia. Východní část Řecka se může pochlubit jedním z nejdelších pobřeží v Evropě. Jeho celková délka je totiž cca. 15.000 km.

 

Řecko sousedí s několika zeměmi. Na severozápadě má společnou hranici s Albánií, na severu s Makedonií a Bulharskem. Ve své východní části sdílí hranice s Tureckem. Země má povětšinou hornatý charakter. Území je z více než 50% pokryto vápencovými horami s názvem Helenidy. Na severovýchodě země se zvedá hraniční horstvo Rodopy. Tyto hory zasahují až na území Bulharska. Ve směru od Albánie a Makedonie se táhne pohoří Pindos. To je fakticky výběžkem Dinárských Alp. V centrální části Řecka je k nalezení Thessalská nížina. Ta směřuje od trojmezí Řecka, Bulharska a Albánie až k Pagasetickému zálivu. Podél východních řeckých břehů se nachází další horské pásmo s s nejvyšším vrcholem Olymp. Skalnaté jsou i některé z řeckých ostrovů, jako kupříkladu Kréta, Rhodos nebo Karpathos.

 

V Řecku panuje subtropické podnebí. To je pro tuto část Středozemního moře typické. Jen na severu země je možné se setkat s chladnými a tuhými zimami. V ostatních částech Řecka jsou zimy povětšinou mírné. Na druhou stranu léta jsou obvykle suchá a horká. Během letních měsíců, kdy tu vrcholí hlavní turistická sezóna, vanou zde větry z Afriky. Není ničím neobvyklým, že tady teploty přesahují 40 stupňů Celsia.

 

Na území Řecka v dnešní době žije více než 11 miliónů obyvatel. Z toho asi 4 miliony obývají hlavní město Athény. Druhým nejlidnatějším městem je Soluň. Ta je k nalezení v severozápadní části země. Počet jejích obyvatel je kolem jednoho milionu. Značná část obyvatel ovšem není řeckého původu. Žije tady hodně přistěhovalců z okolních zemí. Etničtí Řekové jsou v naprosté většině ortodoxního vyznání.

 

Starověké Řecko bývalo centrem vzdělanosti, věd, politiky a také umění. Jeho význam je skutečně pozoruhodný. Dnes se Řecko pyšní nejen zajímavou historií, ale též kulturní tradicí. Návštěvníkům zároveň dokáže zajistit též perfektní podmínky k rekreaci. A to je příčinou, proč se spousta lidí do této země s oblibou vrací. Vedla obdivuhodné přírody a neodolatelného pobřeží skýtá návštěvníkům také kvalitní ubytovací zařízení, skvělé restaurace, bohatou zábavu či sportovní vyžití. Řecko se ovšem vyplatí navštívit i kvůli řadě architektonických a kulturních památek.

 

Nejpopulárnějším místem Řecka jsou Athény. Návštěvníky sem láká zejména proslulá Akropole se světoznámými stavbami. Najdete zde Pantheon, zasvěcený bohyni Athéně. Dále tu je Erechteion s krásnými sochami žen v průčelí. Mezi další atraktivní místa, která stojí za návštěvu, patří kupříkladu Korint, Mykény, Delfská věštírna nebo Olympia, kde se v antice konaly Olympijské hry. Ve městě Epidauros na Peloponéském poloostrově je k vidění svatyně Asklépion, zasvěcená bohu lékařství. Ta symbolizuje rané středisko praktické medicíny. K návštěvě zve i Megisti Lavra na poloostrově Athos. Jde o nejstarší chrám Řecka, založen již v roce 963. Jedinečné jsou rovněž kláštery Meteora. Ty se nacházejí vysoko na skalách. V současnosti je na Seznamu světového dědictví UNESCO zapsáno dohromady 17 památek po celém Řecku.

 

V případě že se cestovatelé rozhodnou prožít svou dovolenou na některém z řeckých ostrovů, rozhodně nebudou svého rozhodnutí litovat. Jejich bujná příroda, bílé domečky, namačkané na ostrých skalách, úžasně azurově modré moře, překrásné pláže a vstřícní obyvatelé turisty přesvědčí o tom, že v řeckých letoviscích je možné prožít nezapomenutelnou dovolenou. Turisté si mohou naplno vychutnávat pohodový řecký styl života. A není vůbec důležité, jestli se tak děje na Korfu, Lefkadě, Kosu, Rhodu nebo třeba Krétě. V Řecku je krásně všude!

Penzion Eliška Lipno

Podrobnosti

Rodinný penzion Eliška Lipno, nacházející se na břehu jezera Lipno na Šumavě, nabízí pohodové ubytování pro rodiny s dětmi, akční sportovce, rybáře nebo pouze ty, co vyhledávají klid a relaxaci, aby unikli od ruchu hlučných měst. Ideální poloha penzionu nadchne všechny ty, co si užívají výlety po okolí, cykloturistiku, pěší turistiku, krátké procházky, stejně tak i zimní sporty, jako je lyžování, bruslení, sáňkování, bobování či běžkaření. 

Magická Šumava je každoročním lákadlem tisíců turistů nejen z řad České republiky, ale hojné zastoupení mají i cizinci, kteří touží vidět a poznávat krásu Jižních Čech. Panenská příroda, ticho, šumavské lesy vybízí k relaxaci a opětovnému načerpání energie. Krásné turistické stezky napříč národním parkem jako je např. Medvědí stezka nebo Plešné jezero osloví starší i mladší generace.

Penzion Eliška Lipno se snaží o své hosty pečovat v kruhu své rodiny a nabízet jim to nejlepší. Vstřícný personál poradí, kam na výlet dle preferencí toho kterého hosta, vytyčí body, které na jihu Čech by se neměly opomenout navštívit kromě národního parku Šumava - např. státní zámek Hluboká nad Vltavou, Zoo Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, Vítkův Hrádek, Dívčí kámen, atd. Restaurace penzionu slouží pouze hostům a snaží se jim nabízet jen to nejkvalitnější z bio potravin od lokálních dodavatelů. Pravou jihočeskou kuchyni z místních surovin, bylinek, zeleniny a ovoce z vlastní zahrádky, lesních plodů ze šumavských lesů si zamiluje každý host.

Krásná soukromá pláž s možností grilování a opékání špekáčků či jiných gastronomických pochutin zajistí perfektní nerušené koupání, relax, pohodu, žádný stres. Děti se určitě zabaví na prolejzačkách, pískovišti, s míčovými a deskovými hrami, zatímco rodiče budou odpočívat a užívat si  čistý čerstvý vzduch. Na břehu jezera je k dispozici loďka pro ty, kteří by rádi vyrazili na ryby nebo si by se chtěli podívat dál po břehu jezera.

Svoje místo zde mají i rybáři, kteří jsou velmi vítáni. Klidné prostředí jim zaručí skvělé úlovky, které si můžou nechat hned v restauraci penzionu připravit dle svých chutí. 

Nedaleký Ski Areál Lipno zaujme jak sportovní nadšence, tak i ty, kteří touží po adrenalinu, stejně tak výletníky. Velmi oblíbeným šumavským bodem, který se dá celoročně navštívit, je Stezka korunami stromů - ohromná dřevěná stavba, která své návštěvníky dovede až nad koruny stromů a člověk se tak může kochat jak v letní, ale i zimní sezóně krásnými panoramaty národního parku.

Pro ty, co nejsou příznivci 4kolových vozidel, je penzion Eliška Lipno výbornou lokací, protože hned u penzionu se nachází vlaková zastávka. Vlak turisty doveze na veškerá místa v Jižních Čechách, která stojí za shlédnutí. 

Zimní sezóna přímo vybízí k návštěvě adventních trhu v královských městech, Českém Krumlově nebo Českých Budějovicích. Kousek od penzionu se dá lyžovat ve Ski Areálu Lipno nebo si popojet na rakouskou stranu Šumavy, na Hochficht a tam na lyžích nebo snowboardu krotit jednu sjezdovku za druhou. 

Magická Šumava a Lipno nabízí širokou škálu činností, díky kterým si člověk jak odpočine, tak zasportuje, pozná nová místa, nové lidi, ale zároveň načerpá energii.

www.penzioneliskalipno.cz

Sezona na Lipně nekončí ani na podzim

Podrobnosti

Ani fakt, že začal podzim, nemění nic na tom, že na Lipně to žije. Najdete celou řadu možností, jak trávit volný čas s rodinou či přáteli na tomto nádherném místě. Navíc poté, co bouřlivá letní sezona skončila, zajistit si ubytování na Lipně už není tak obtížné.

Šumavské lesy plné hub

Pro milovníky houbaření je Lipno na podzim ideální. Čekají na něj šumavské lesy plné hub. Na houby lze vyrazit například na kole, vedou zde kilometry cyklostezek okolo celé nádrže.

Lipno je bohaté na zážitky, akce a nejrůznější atrakce . I na podzim si lze zapůjčit elektročlun nebo se projet na plachetnici přes celé jezero . Ubytovat se můžete velmi výhodně, například v hotelu Lipno. Co takhle večerní romantika na Lipně? Není nic lepšího, než se dívat na podzimní západ slunce ze člunu či lodě. K tomu chutnou večeři a další zážitek je jen a jen váš.

Sezona na Lipně nekončí

Ba právě naopak, můžete si vyrazit na výlety, strávit den v Korunách stromů, aquaparku. Pro milovníky adrenalinu jsou zde jízdy na koloběžce, výlety lanovkou anebo jízda na kolečkových bruslích.

V okolí Lipna je celá řada hradů, zámků, kostelů i klášterů, které můžete i v tomto období navštívit. Pestrobarevný podzim dělá s přírodou divy. Podzimní dovolená na Lipně vám umožní načerpat novou energii.

Ski areál Lipno je ideálním místem pro sportovní nadšence . Je zde bobová dráha, v zimě sjezdovky. Areál je využíván celoročně, aby si každý návštěvník našel na Lipně to své.

Podzimní Lipno je pestré, barevné, navíc s výhodnými cenami. Nemusíte se bát, že byste nesehnali ubytování nebo že by bylo předražené – výhodné ubytování v Lipně je právě díky podzimní sezoně.

Majitelé hospod a barů neodkládejte přípravy na EET

Podrobnosti

Podle Ministerstva pro místní rozvoj se první vlna elektronické evidence tržeb bude týkat více než 40.000 podniků. Přestože čas spuštění EET se neúprosně blíží, řada podnikatelů stále svou přípravu na zavedení elektronické evidence tržeb odkládá.

Podnikatelé, kteří přípravy nejčastěji odkládají, jsou provozovatelé menších podniků – barů s malým počtem míst, venkovských hospod, cukráren a kaváren. Největší obavy ze zavedení EET mají zejména provozovatelé malých hospod a pivnic, kteří doposud nepoužívali žádné pokladny a účty vypisovali na papírové lísky.

Tvůrci „chytré pokladny miniPOS“ chtějí všem podnikatelům, kteří se EET obávají, vzkázat, že jim se zavedením elektronické evidence tržeb v jejich podniku poradí a pomohou. Společně určitě najdou řešení, které nebude finančně náročné a pro daný provoz bude vhodné.

Řada majitelů, pro které provoz například bufetu představuje pouze určitý přivýdělek, uvažuje o ukončení své činnosti a uzavření své provozovny.

S „chytrou pokladnou miniPOS“ určitě elektronickou evidenci tržeb zvládnou i všichni provozovatelé malých stravovacích provozů, kteří mají ze zavedení EET velké obavy. Není potřeba žádné provozy zavírat a ukončovat podnikání stačí pouze včas začít vše řešit. Bojkotovat EET se určitě nevyplatí. Řešením je jednoduchá „chytrá pokladna miniPOS“.

https://www.minipos.cz/#/jednoducha

https://www.minipos.cz/majitele-hospod-a-baru-neodkladejte-pripravy-na-eet/

 

   
   
   
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Levné ubytování Praha

Levná ubytovna a penzion Praha. Ubytování od 130 Kč

Azyl pro Milence Praha

Luxusní azyl pro milence v centru Prahy 8.

Dárek pro Inženýra

Linux tričko, nerd tričko, cool tričko, IT tričko, Geek tričko.

Webové stránky Beroun

Výroba kvalitních web stránek u Berouna.