Jak může být přírodní kámen ohebný?

Podrobnosti

Ohebný velkoformátový kámen, který se na trhu vyskytuje pod označením kamenná fólie či kamenná dýha v mnohých lidech vyvolává pochybnosti o tom, zda se skutečně jedná o přírodní kámen. Lidé tento materiál často zaměňují s jinými materiály, ačkoli technologie výroby kamenných fólií byla objevena před více než dvaceti lety.

Jak se tedy docílí ohebnosti přírodního kamene ve velkoformátu, aniž by byl kámen jakkoli rozdrcen a následně spojen?

Tajemství tkví v nasákavosti proměněných hornin a v sofistikovaném výrobním postupu s využitím polyesterové pryskyřice. Ta se nanáší na vytěžené kamenné bloky spolu se sklovláknitou nano mřížkou, která slouží jako armatura. Po ztuhnutí se pryskyřičná vrstva odtrhne od kamenného bloku, přičemž zároveň strhne tenkou vrstvu kamene. Díky tomu vznikne velkoformátový monolitický kamenný plát tenký 1-5 mm, který je díky pryskyřičné fixační vrstvě ohebný a zároveň lehký. Hmotnost se pohybuje kolem 2 kg/m2 podle toho, jak hluboko do pórů kamene pryskyřice pronikne, a jak hrubá vrstva kamene se díky tomuto spojení odloupne.

Kamenné fólie se používají k dekoraci interiéru i fasád, ultraohebná verze tohoto materiálu se využívá v nábytkářství a produktovém designu. Použitím průsvitné pryskyřice při výrobě se docílí možnosti podsvícení pro různé designové aplikace.

Na trhu se tento materiál objevuje v různých formátech až do velikosti 1220 mm x 3050 mm. Nabídka velkoformátů u prodejců je považována za záruku kvality a dokládá používání certifikované pryskyřice, díky které je možné kamennou vrstvu strhávat i ve velkoformátech bez povrchových vad.

Kamenné fólie stržené ze stejného kamenného bloku jsou si podobné, avšak ne zcela identické

CCTV a elektronická ochrana zboží: Dvojka chránící váš podnik

Podrobnosti

Různí specialisté na zabezpečení v obchodech se shodují na tom, že kamerové systémy a elektronické zabezpečení jsou nejúčinnější. Zvlášť používají-li se současně, ale i odděleně fungují velice dobře.
Elektronická ochrana zboží (EAS – electronic article surveillance) se používá k detekování speciálně označeného zboží v oblasti východu z prodejny. Pokud je detekce pozitivní, spustí se zpravidla alarm. Ten může být doplněn i o světelnou signalizaci. Alarm má za úkol upozornit na pachatele.

Tento systém zabezpečení se nejvíce uplatňuje v maloobchodních prodejnách a v různých obdobách je instalován po celém světě. Co má vždy společného jsou detekční antény a příslušenství, které se umísťuje na zboží. Jsou jednoduše vhodné všude tam, kde je pro zloděje příležitost krást zboží různých velikostí.
Moderní elektronické zabezpečení se už dnes nezaměřuje jen na ochranu zboží, ale pomáhá také snížit náklady na pracovní sílu, zrychluje inventury a zlepšuje logistiku.

Číst dál: CCTV a elektronická ochrana zboží: Dvojka chránící váš podnik

Zabezpečovací systémy pro domov a podnikání

Podrobnosti

Mít vhodné zabezpečení pro domov a podnik je dnes cílem většiny jejich majitelů. Zvýšit bezpečnost vašeho domova nebo kanceláře, obchodu či celého podniku se dá pomocí vhodného bezpečnostního systému. Ideálně takového, který řeší vaše specifické požadavky a potřeby. Zabezpečovací systémy se skládají z více částí, jako jsou bezpečnostní kamery, pokročilé dveřní zámky, detekce světla a pohybu a další zařízení, která pomáhají prohlubovat účinnost zabezpečovacího systému jako celku.

Vybíráme zabezpečovací systémy

Při výběru zabezpečovacích systémů je třeba zhodnotit danou oblast, ve které se dům či podnik nachází. Odhalení možných hrozeb, jako jsou krádeže, vandalismus, násilné trestné činy nebo jiné, je důležitým faktorem pro sestavení optimálního zabezpečovacího systému. Položte si otázku, zda-li jste se již s podobným konfliktem setkali v minulosti a snažte se přijít na největší rizika. Častým problémem, který zabezpečovací systémy řeší, například u maloobchodníků, jsou zloději či vandalové.

Číst dál: Zabezpečovací systémy pro domov a podnikání

Jak zabezpečit byt nebo dům v době nepřítomnosti

Podrobnosti

V době déle trvající nepřítomnosti se může dům nebo byt stát lákavým terčem lupičů, a proto je vhodné v době delší nepřítomnosti, např. před odjezdem na dovolenou, majetek co nejlépe zabezpečit. Nemusíte mít zrovna kvalitní bezpečnostní dveře ani drahé alarmy připojené na bezpečnostní agentury, abyste účinně ochránili váš dům nebo byt a minimalizovali rizika spojená s vykradením nebo poškozením vašeho majetku.

Majetková kriminalita je nejrozšířenějším druhem kriminality. Právě proto bychom měli zabezpečení našich domovů a majetku věnovat zvýšenou pozornost.

Číst dál: Jak zabezpečit byt nebo dům v době nepřítomnosti

Jak zabezpečit střežení a ochranu objektů

Podrobnosti

Efektivní zabezpečení objektu a ochrana majetku patří mezi nejdůležitější úkoly, se kterými se musí jejich majitelé vypořádat. Hlavním cílem zabezpečení objektů je nejen omezení rizika vzniku majetkových škod, ale také ochrana osob, které se v těchto objektech nacházejí. Toto zabezpečení je obvykle zajišťováno fyzickou ostrahou v kombinaci s mechanickými a elektro nickými zabezpečovacími systémy.

Fyzická ostraha

Fyzická ostraha se provádí na základě analýzy zkoumaného objektu a charakteru majetku. Na základě získaných informací se vypracuje bezpečnostní projekt fyzické ochrany, který obsahuje specifikaci ostrahy objektu a zahrnuje také bezpečnostní rizika zabezpečení a možnosti jejich řešení.
Technická ochrana budov a objektů zahrnuje mechanické zábranné systémy, které zabraňují vniknutí osob do prostoru a elektronické zabezpečovací systémy, s jejichž pomocí je neoprávněné narušení střeženého objektu nebo prostoru opticky a akusticky signalizováno.

Číst dál: Jak zabezpečit střežení a ochranu objektů

   
   
   
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Levné ubytování Praha

Levná ubytovna a penzion Praha. Ubytování od 130 Kč

Azyl pro Milence Praha

Luxusní azyl pro milence v centru Prahy 8.

Dárek pro Inženýra

Linux tričko, nerd tričko, cool tričko, IT tričko, Geek tričko.

Webové stránky Beroun

Výroba kvalitních web stránek u Berouna.