Pečujte o zdraví svých zvířecích kamarádů

Podrobnosti

Domácí mazlíčci přináší do našeho života radost. Dokáží nám kolikrát zvednout náladu mnohem lépe, než kdejaký člověk. Stačí, když na nás pohlednou tím svým nevinným pohledem a hned je svět veselejší. Dělají pro nás toho hrozně moc, aniž bychom si to uvědomovali, proto bychom jim to měli vracet, jak nejlépe umíme.

Správně je krmit, dopřávat jim dostatečný pohyb, lásku a domov. Měli bychom se častěji zamýšlet nad tím, jak tu pro nás jsou v dobrém i zlém, nezáleží jim na tom, kdo jsme, jsou nám i tak stále věrní. I když někdy je to s nimi horší, jak s malými dětmi. Ale oni to nedělají proto, aby nás naštvali nebo se nám nějak mstili, tak jim za to tolik nenadávejme a hrubě je netrestejme. A stejně tak jako s dětmi bychom je neměli zanedbávat také po jejich zdravotní stránce. I oni potřebují očkovat, prohlédnout, vyléčit.

Měli bychom jim dopřát veterinární péči pokaždé, když je to potřeba. Měli bychom pozorovat, zda je něco nebolí, zda jsou pořád hraví, nebo jestli dobře jí. Někdy se totiž nemoc u zvířat může projevit i tím, že přestanou jíst nebo jsou apatičtí. Pak bychom neměli váhat a měli bychom je okamžitě odvést k veterináři, který pozná, co je trápí. Ještě, že žijeme v době, kdy je zdravotnictví na tak vysoké úrovni, že i domácím mazlíčkům můžeme prodloužit život na úplné maximum. Hlavně je nesmíme zanedbávat. V Brně můžete se svým mazlíčkem navštívit veterinární ordinaci Roberta Justa, kde Vašemu zvířeti poskytnou potřebnou péči.

Než si domů pořídíte papouška...musíte zařídit spoustu věcí!

Podrobnosti

Zoomix prahaOkrasní ptáci patří k velice oblíbeným domácím mazlíčkům. Sice je za uchem nepodrbáte a běhat s nimi půjde jen velmi těžko, i přesto však nabídnou spoustu radosti! Papoušky si nejraději pořizují lidé, kteří zůstali sami. S tíživou samotou se však nechtějí vyrovnávat, a proto si pořídí nenáročného společníka. Vynikající skutečností je, že papoušek se naučí i mluvit. Každodenní promluva s okřídleným kamarádem tak nemusí být marná! Papoušek je celkem nenáročný tvor. Než si ho však přivedete k sobě domů, je třeba připravit hodně věcí. Mnohem více, než kdybyste si domů vedli třeba psa nebo morče!

Číst dál: Než si domů pořídíte papouška...musíte zařídit spoustu věcí!

Psí hotel – zbytečnost nebo nezbytnost?

Podrobnosti

psí hotelPři rozhodování o tom, kam jet na dovolenou, stojí často majitelé psích mazlíčků před zásadním problémem – svého čtyřnohého miláčka si nemohou vzít do mnoha skvělých hotelů, nemluvě o tom, že letecká přeprava zvířat je poměrně komplikovanou záležitostí. Pokud si tak chtějí užít hezkou dovolenou v exotické destinaci, musí se na chvíli vzdát přítomnosti svého pejska. Co když ale nemají k dispozici žádnou důvěryhodnou osobu, která by se jim o něj během jejich pobytu v cizině postarala?

Řešením je psí hotel, tedy služba zajišťující ubytování pejsků včetně jejich pravidelného venčení a další péče. Pro moderní psí hotely je charakteristické, že jsou jeho hosté, tedy pejsci (nebo další čtyřnozí mazlíčci) umístěni v pohodlných prostorách, které splňují vysoké hygienické standardy a skýtají komfort za každého počasí. V kvalitních psích ubytovnách rovněž pracuje vyškolený personál, který má k domácím mazlíčkům milující vztah a je tak schopný pejskům dočasně téměř plně vynahradit nepřítomnost jejich majitelů.

Číst dál: Psí hotel – zbytečnost nebo nezbytnost?

Značka krmiva pro hlodavce ROSENLÖCHER

Podrobnosti

Chovatelské potřebyNěmecká firma Rosenlöcher patří po více než 40 let mezi přední výrobce krmiv nejen pro obchody, veterináře a chovatele. Zaměřuje se především na velmi kvalitní krmiva pro okrasné ptactvo, drobné hlodavce a králíky.

Vhodně zvolený výběr krmiva a doplňků výživy vašeho zvířecího kamaráda ovlivní jeho kondici, prodlouží jeho život a pohodu po celý život.

Velice si vážíme možnosti nabízet jako jediný uvedenou značku v České republice. Kompletní sortiment krmiv a pamlsků značky Rosenlöcher najdete v prodejnách ZOO MIX PRAHA a našich partnerů. Produkty lze kdykoli zakoupit v našem eshopu. Pravidelně se zúčastňujeme výstav Klubu chovatelů morčat a Českého křeččího klubu, kde jsou produkty Rosenlöcher k dispozici.
Nechceme nabízet našim zákazníkům komerční produkty pro okrasné ptactvo, drobné hlodavce a králíky, které najdete v každém supermarketu. Chovatelské potřeby od značky krmiva ROSENLÖCHER najdte pouze v našich prodejnách a eshopu.

http://shop.zoomixpraha.cz

Hodnota pamlsku ve výcviku psů

Podrobnosti

výcvik psůKdyž si uděláme pomyslnou stupnici od nuly do sta v korunách, má pamlsek pro psa v této stokorunové stupnici hodnotu jednotek korun. Při plnění povelů můžeme z hlediska vnějších rušivých podnětů rozlišit dvě základní situace:

a) Když jste doma v obýváku, v klidu, je hodnota každého jednotlivého vnějšího podnětu v řádu desetníků, takže pes volí pamlsek, má pro něj v tomto momentě nejvyšší hodnotu. Pak je snadné učinit závěr, že pes poslouchá na pamlsky. Pokud ale pes například reaguje i doma štěkotem na nějaký,  pro něj mimořádně silný podnět, třeba zvonek, může majitel piškotkovat o závod, piškotem v tomto případě už štěkot psa přerušit nelze.

Číst dál: Hodnota pamlsku ve výcviku psů

   
   
   
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Levné ubytování Praha

Levná ubytovna a penzion Praha. Ubytování od 130 Kč

Azyl pro Milence Praha

Luxusní azyl pro milence v centru Prahy 8.

Dárek pro Inženýra

Linux tričko, nerd tričko, cool tričko, IT tričko, Geek tričko.

Webové stránky Beroun

Výroba kvalitních web stránek u Berouna.