Investujte do věcí, jejichž hodnota neustále roste!

Podrobnosti

Investujte do věcí, jejichž hodnota neustále roste!

V dnešní době nestabilních politických i ekonomických podmínek je dobré zvážit, kam uložíte své finanční prostředky. Jak investovat, abyste získali jistotu, že vám daná věc vydělá?

Starožitný nábytek – jedinečný kousek pro každého

Kvalitní starožitný nábytek z různých období naší historie představuje jedinečnou formu investice. Naprosto unikátní kousky, jejichž hodnota neustále stoupá, si můžete pořídit například na prvním portálu se starožitnostmi antikcas.cz a využít tak možnost nakupovat od ověřených prodejců. Přejete si získat renesanční starožitnost ze 16. století, nebo dáváte přednost rokokovému či klasicistnímu nábytku z 18. století? Využijte možnost dobře uložit své finance do předmětů, jejichž hodnota se bude neustále zvyšovat.

Starožitné hodiny – časem prověřená investice

Již na počátku 16. století se začaly používat první malé kapesní hodinky, o něco málo později byly vyrobeny také hodiny stolní. Od té doby se objevilo mnoho kvalitních hodinářských mistrů, jejichž práci můžete obdivovat i vy – starožitné hodiny a hodinky jsou nejen prestižním módním či bytovým doplňkem, ale i tou nejlepší investicí – jejich hodnota neklesá jako u spotřebního zboží, ale naopak narůstá s každým rokem, kdy je vlastníte.

Starožitné šperky – originální skvosty

Potřeba zdobit se provází lidstvo již od začátku věků. Přejete si získat ty nejkrásnější starožitné šperky, které se stanou vaším „rodinným stříbrem“, nebo plánujete do šperků uložit své finance? V obou případech si můžete pogratulovat, stanete se majitelem hodnotného kusu naší historie. Dáváte přednost náhrdelníku s českým granátem z konce 19. století, nebo budete ukládat finance do drahých kamenů? Vše přehledně a na jednom místě vám nabídne první portál se starožitnostmi antikcas.cz - vychutnejte si výběr skvostů v pohodlí svého domova!

Investice do starožitností jsou nejlépe uložené peníze!

staré věci dokážou stále udělat radost

Podrobnosti

I staré věci dokážou stále udělat radost

Leží vám ve skříni starý neznámý předmět, šperk, keramika, soška nebo jakákoliv jiná starožitnost? Je možné, že vám něco podobného zůstalo například po prarodičích či jste tuto zdánlivě bezcennou tretku dostali darem od známých a již několik let slouží nanejvýš jako lapač prachu. A to se v žádném případě nemusí jednat pouze o malé předměty. Zkuste jim vdechnout nový smysl díky www.antikcas.cz.

Možná nastal čas tyto zajímavosti očistit a zkusit využít jejich skutečnou hodnotu. Prodejní potenciál, který v sobě starožitnosti ukývají, bývá často podceňován. Vyzkoušejte například vyhledat na webu medaile, obrazy, glóby č i cokoliv jiného podobného tomu, co maté vy, a zjistěte tak, za kolik se podobné věci prodávají. Poté již stačí pouze pořídit fotografie a počkat, až se najde zájemce, kterému udělá vaše cennost mnohem větší radost.

Pokud sběratelem nejste, možná se jím teprve stanete

Lásku ke sběratelství můžete cítit už odmalička, nebo ji v sobě objevit až během života, například při nákupu známek, nábytku, hodin či cennějších věcí, jako jsou například starožitné šperky. Neváhejte prozkoumat kategorie nabízených historických cenností napříč mnoha stoletími a možná zjistíte, že by některé z nich mohli zdobit třeba váš byt.

Samozřejmě nemusíte ihned investovat do toho nejdražšího, co se na trhu se starožitnostmi nachází. Jen pro představu lze doplnit, že jedním z nejdražších předmětů prodaných ve světě je například váza Qing dynastie Pinner, která byla v roce 2010 vydražena za v přepočtu cca. 1,6 miliardy korun. Pokud se vám tedy nakupování starých sběratelských předmětů zalíbí, možná vás tato nová vášeň dovede k nejednomu cennému úlovku.

Historie šperků a bižuterie

Podrobnosti

Šperky a bižuterie jsou stejně staré jako lidstvo samo. Tak jak se vyvíjeli lidé a jejich dovednosti, tak se postupně vyvíjeli šperky, kterými se zdobili.

Již na počátku historie lidstva si lidé na různé šlachy či lýka navlékali suché plody a opracované kosti jako náhražku dnešních korálků. S postupem schopnosti opracovávat kovy se začaly rozvíjet nové techniky ozdob, kterými se lidé zdobili.

Jako vedlejší produkt metalurgické a keramické výroby vzniklo sklo. Lidé velice brzy pochopili, že právě sklo je ideálním materiálem pro výrobu kopií drahých kamenů. Za průkopníky skleněných šperků lze považovat Egypt a Mezopotámii. Cena skleněných imitací drahých kamenů byla v těchto zemích stále velmi vysoká. Hlavním důvodem vysoké ceny těchto skleněných produktů na výrobu šperků byl fakt, že jejich výroba byla známa pouze velmi úzkému okruhu lidí, kteří výrobní postup tajili.

Rozvoj sklářské výroby ve šperkařství po celé Evropě rozšířili až Římané. Hlavními obchodními komoditami v této oblasti na počátku tisíciletí byly skleněné kameny, skleněné korále a skleněné imitace drahokamů. Z evropských zemí byla sklářské výroba rozvíjena zejména ve Španělsku, Francii a Itálii. Od 16. století se na trhu začínají objevovat vinuté perle a jako polotovar na výrobu skleněných korálků se začínají používat skleněné trubičky.

V současné době je na trhu nepřeberné množství skleněných korálků různých tvarů, barev, velikostí i různých povrchových úprav.

Jeden z nejširších sortimentů skleněných korálků a všech dalších produktů potřebných k výrobě bižuterie dodává společnost Beads 4U s.r.o. z Jablonce nad Nisou. Nákup potřebného zboží k výrobě vlastní bižuterie je snadný. Každý si může vybrat na e-shopu Beads 4U nebo si vybrat ve specializovaných prodejnách s korálky a výtvarnými potřebami, do kterých společnost Beads 4U své zboží dodává.   

http://www.beads4u.cz/cz/vzornik-barev/

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/historie-sperku-a-bizuterie/

Starožitné šperky jako originální dárek a výhodná investice

Podrobnosti

Šperky patří odpradávna k nedílným součástem lidstva. Především ženy se jimi zdobí dnes a denně aby co možná nejvíce vypíchly svoji krásu a byly půvabné. Jestliže chcete své drahé polovičce či jiné dámě darovat šperk, neomezujte se pouze na moderní nabídku a vsaďte na starožitné šperky.

Ty mají velice originální vzhled, bývají osazeny nejrůznějšími vzácnými kameny a pojí se s nimi i dlouhá historie. Možná právě ona je tím fascinujícím elementem. Vybírat si můžete ze starožitností libovolného zaměření, ať už jde o náramky, náhrdelníky, prsteny, brože, náušnice a ostatní skvosty.

Starožitnosti v podobě historických šperků mají hodně do sebe a budou danou osobu prezentovat jako dominantní a váženou součást společnosti. Volte starožitné šperky pocházející z dávných století a vedle půvabného vzhledu daného produktu mějte radost také z výhodné investice.

Jak se sám naučit hrát na kytaru

Podrobnosti

Umět tak hrát na kytaru jako Jon Bon Jovi…, pomyslel si jistě nejeden z nás, věčných začátečníků hry na kytaru, kteří se s prvním neúspěchem zase stáhli do ústraní a odložili kytaru zpět do obalu. Ovšem pro ty, kteří vnímají neúspěch jen jako pozdržené štěstí, mám jednu dobrou zprávu. Naučit se hrát na kytaru není tak těžké, jak by se mohlo zdát, naopak. Jakmile totiž zvládnete pár základních kroků, pochopíte, že nic není zase tak složité, a s trochou píle a vytrvalosti časem můžete hrát cokoli od táborákových vypalovaček po rockové klasiky.

I vy se můžete naučit, jak správně začít s hrou na kytaru a zde je malá ukázka ze školy kytary pro samouky nebo možná spíš jen několik základních rad.

Nejprve se naučte, jak kytara funguje. Ať už začínáte s elektrickou anebo akustickou kytaru, nástroj je v podstatě „jen“ dřevo a kov, a není tedy třeba se ho bát. Ovinuté, měděné struny vibrují a tím vytvářejí zvuk. V dřevěném těle nástroje zvuk rezonuje a tím vytváří tóny, které si spojujeme s kytarou. Důležité je také držení kytary. Dříve, než začnete kvílet jako Jimi Hendrix, ujistěte se, že držíte nástroj správně. Pokud jste praváci, budete hrát pravou rukou zhruba napůl mezi rezonančním otvorem a kobylkou a levou rukou tisknout struny na hmatníku.

Nezapomínejte procvičovat hmaty strun mezi pražci. Pražce jsou ty kovové pásky, které jdou svisle ke strunám, a tím vymezují každou notu. Abyste zahráli tón, tiskněte strunu prstem u pražce, nikoliv na něm.  Aby struna dobře zněla, musíte ji stisknout pevně bříškem prstu tak, aby vibrovala pouze mezi vaším prstem a rukou, kterou vybrnkáváte. Zpočátku vás budou prsty velmi bolet, ale každodenním cvičením si brzy zvyknete, a za malou chvíli si už ani nebudete pamatovat, že vás zpočátku pěkně brněly bříška prstů.

Poslední základní rada, jak se naučit správným návykům při hraní, je používání trsátka. Je to v podstatě malý kus umělé hmoty. Trsátka jsou levná a dostupná v každých hudebninách. I když není nezbytně nutné naučit se hrát s trsátkem, jedná se o nejobvyklejší způsob, jak vlastně začít.

Každý z učitelů bude mít jistě odlišné návody a postupy, jak začít s kytarou. Toto byla jen malá škola kytary, kterou pokud zvládnete, budete zase o kousek blíž vysněnému cíli.

   
   
   
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Levné ubytování Praha

Levná ubytovna a penzion Praha. Ubytování od 130 Kč

Azyl pro Milence Praha

Luxusní azyl pro milence v centru Prahy 8.

Dárek pro Inženýra

Linux tričko, nerd tričko, cool tričko, IT tričko, Geek tričko.

Webové stránky Beroun

Výroba kvalitních web stránek u Berouna.