Proč mít ve spíži sušené bobule i listy borůvky?

Podrobnosti

blueberry 1710364 1280Zatímco v sezóně borůvek se nejvíce cení jejich chuť. Teď v zimním období se všichni přikloní k jejich léčivé síle. A ta je panečku! Jestlipak jste minulé léto mysleli na období chřipek a na chvíle, kdy vám nebude po zdravotní stránce úplně nejlépe, a borůvky jste si nasušili? Že ne? Nevadí. Sušené borůvkové plody i listy můžete sehnat u nás.

Borůvky nejen do koláčů a kompotů, nýbrž i do své domácí lékárničky

U otázky, v jaké formě je nejlepší borůvky uchovat nejspíš nebude o odpovědi nouze. Dobré jsou do mrazáku, do marmelád i do kompotů. Jen málokterý borůvkový sbírač však doma borůvky suší. A jen hrstka zasvěcených kromě plodů borůvek sbírá i jejich listí. Právě sušená forma borůvek a borůvkového listí je osvědčeným způsobem, jak se na zimu zásobit důležitými léčivými látkami.

Při správném usušení obsahuje sušený borůvkový plod stejné množství vitamínů jako borůvky čerstvé. I listí, je-li správně usušeno, může být velmi častou součástí zdravých čajů nejen pro zimní období. Zatímco u sběru plodů dbáme na to, aby byly zralé, pro borůvkové listí si musíme vyrazit o něco dříve, nejlépe ještě před květenstvím a nasazením plodů. V tento okamžik v sobě má borůvkové listí nejvíce cenných látek.

 

Jaké léčivé látky borůvky obsahují?

V borůvkách najdete celou řadu vitamínů - vitamín C, vitamíny skupiny B, vitamín A, hořčík, železo, měď, zinek, třísloviny a další důležité látky, které se komplexně starají o vitalitu svých pravidelných uživatelů. Borůvky:

• zlepšují zrak,
posilují imunitu,
• zlepšují pružnost cév,
• snižují hladinu cukru v krvi,
• snižují hladinu špatného cholesterolu v krvi,
• zpomalují stárnutí buněk,
• jsou prevencí infarktu a rakoviny,
• udržují zdravé trávící ústrojí.

Na průjem jsou borůvky odborníkem

Než průjem řešit chemickými pilulkami, je lepší obrátit se na odborníka na slovo vzatého. V případě průjmu jím bezesporu jsou borůvky - v téměř jakékoliv formě. Díky obsaženým tříslovinám působí svíravě a antibakteriálně. Proto jsou dobrým pomocníkem už v začátcích průjmů. V tomto případě je doporučené sníst borůvkový kompot, pravidelně uzobávat borůvky sušené nebo si ze sušeného borůvkového listí udělat čaj. Problém s průjmem odezní stejně rychle, jako přišel.

Zakoupíte na eshopu s bylinkami: CestaBylin.cz

   
   
   
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Levné ubytování Praha

Levná ubytovna a penzion Praha. Ubytování od 130 Kč

Azyl pro Milence Praha

Luxusní azyl pro milence v centru Prahy 8.

Dárek pro Inženýra

Linux tričko, nerd tričko, cool tričko, IT tričko, Geek tričko.

Webové stránky Beroun

Výroba kvalitních web stránek u Berouna.